Spor

Hidayet Türkoğlu’ndan NBA’ye Enes Kanter uyarısı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’ndan NBA’a Enes Kanter uyarısı… Türkoğlu, Türkiye’nin ‘FETÖ üyesi’ olduğu iddiasıyla kırmızı bülten talebinde bulunduğu basketbolcu Enes Kanter’in NBA’i, terör örgütü propagandası için kullandığını ifade etti.

TÜRKOĞLU: “NBA DİKKATLİ OLMALI”

Türkoğlu, ABD merkezli spor kanalı ESPN’de yayınlanan E:60 programına açıklama yaptı. Türkoğlu, NBA yetkililerini Enes Kanter’e karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Türkoğlu, açıklamasında “Enes Kanter, bir terör örgütü elebaşını açıkça destekliyor” diyen Türkoğlu, “Terör örgütlerinin destekçilerine mesaj göndermem. Amerikalı dostlarıma tek söyleyeceğim, dikkatli olmaları. E:60’a konuşuyorum çünkü Türkiye’nin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) firarisi Enes Kanter ve FETÖ elebaşı konusundaki görüşlerinin bilinmesini istiyorum. Enes Kanter, NBA platformunu terörist bir örgütün propagandası için kullanıyor” ifadelerine yer verdi.

Ocak ayında İngiltere’nin başkenti Londra’da oynanan lig maçına, hayati tehlikesi olduğunu ileri sürerek gitmeyen Portland Trail Blazers oyuncusu Enes Kanter’in iddiasının gerçeği yansıtmadığını dile getiren Türkoğlu, basketbolcunun New York Knicks’te oynadığı dönemde yaşanan olayın, vize sorunundan kaynaklandığını belirtti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu