Medya

Hıncal Uluç, Ahmet Hakan-Ece Üner polemiğinde safını belli etti…”Sen haksızsın Ahmet!”

Ahmet Hakan ve Show TV Ana Haber Spşikeri Ece Üner arasında geçen “namaz 5 vakit, ahlak 24 saat farz” polemşiğine Sabah gazetesinin usta ismi Hıncal Uluç da gecikmeli olarak katıldı. Hıncal Uluç, ikili arasındaki polemikte Ece Üner’in yanında yer alarak Ahmet Hakan’ı eleştirdi.

HINCAL ULUÇ: “AHMET! SEN HAKSIZSIN”

Hıncal Uluç, Ahmet Hakan’ı polemikte yanlış bulurken konuyla ilgili şunları yazdı:


Sevgili dostum Ahmet, Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner “Namaz 5 vakit, ahlak her vakit farzdır” lafından ne fitneler çıkarmış, kıza nasıl saldırmıştı geçen hafta da, kıyametler kopmuştu. Girin internete “Ahmet Hakan Ece Üner” yazın okuyun..
Yeri geldi, fikrimi söyleyeyim..
Ahmet!. Sen haksızsın. Hem de fena halde haksızsın. Bu lafı arkana alıp, laiklere saldırdın bir de.. Bu ülke anayasasına göre her Türk vatandaşı laiktir Ahmet.. Ben de laikim ve de Müslümanlığımı da, büyük din alimi, dedem Müftü Muharrem Efendi’den öğrendim.
“Namaz 5, ahlak her vakit farzdır” dinime de, laisizme de uygun bir laftır. Ne Müslümanı rahatsız eder, ne Yahudiyi, ne Hristiyanı, Budisti.. Ne de ateisti!.
Güzel, doğru, yerli yerinde laf kimi rahatsız eder, bir düşün!.

NE OLMUŞTU?

Show Ana Haber Spikeri Ece Üner, korona virüsün Türkiye’de de ortaya çıkmasıyla başlayan fırsatçılığı ana haber yayınında eleştirmiş ve canlı yayında şu ifadeleri kullanmıştı:”Virüs mü, fırsatçılar mı daha hızlı yayılıyor, bilemedik. Koronavirüs geliyor maske fiyatı 5 katına, makarna 3 katına çıkıyor. Deprem oluyor ev sahipleri kirayı 3 kat artırıyor. Sorsan hepimiz Müslümanız. Ama gel gör ki, namaz 5 vakit, ahlak 24 saat farz”…

Ahmet Hakan ise Hürriyet’teki köşesinde Ece Üner’in bu ifadesini sorunlu bulduğunun yazmış ve söz konusu ifadeden fırsatçılık yapanların namaz kılanların arasından çıktığı imasına yazısında yer vermişti. Olay ikili arasında polemiğin devam etmesine neden olmuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu