Medya

Hıncal Uluç gazetesi Sabah’ı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözü üzerinden eleştirdi

Duayen gazeteci-yazar Hıncal Uluç, yazarı olduğu Sabah gazetesini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Birlik olacağız” sözü üzerinden yine sert sözlerle eleştirdi.

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, gazetesinin 15 Nisan 2020 tarihli manşetinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının yanında yer alan “O kafa hiç değişmedi” başlıklı haber için, “Hani ‘biz’ olacaktık. ‘Birlik’ olacaktık. Bu sözler Başkan’a ait. Onu destekleyen gazete olarak, ülkeye örnek olmak, ve başta coronavirüsü, Başkanı ve iktidarı yıkmak için kullanmaya kalkan, bu yüzden Türkiye’nin fizik, moral ve ekonomik çökmesini bile göze alarak, ne lazımsa yapan münafıklara ders vermek görevi de bize, yani SABAH’a düşmüyor mu? “Böyle bir dönemde siyaset yapılmaz… Millet can derdinde.” ifadelerini kullandı.

Hıncal Uluç, siyaset dilinin yumuşaması gerektiğini savunduğu “Birlikte yeneriz Türkiyem!” başlıklı yazısında, “Yarın şehre bir film geldiği, iklimin değişip Akdeniz olduğu günlerde, siyaset yapacak çok vaktimiz olacak.. Önüne gelene sövüp sayacak da.. Şimdi gülümseme ve gülümsetme zamanı.. Doğru, sövmek kolay, gülümsetmek zor ama.. Zor günlerde “zor”u başarmak zorundayız, dostlarım!. Örnek olalım.. Biz olmaya.. Beraber olmaya.. Birlikte olmaya..” diye yazdı.

Uluç, yazısının finalinde ise şu ifadeleri kullandı:

Şimdi gülümseme ve gülümsetme zamanı..
Doğru, sövmek kolay, gülümsetmek zor ama..
Zor günlerde “zor“u başarmak zorundayız, dostlarım!.
Örnek olalım.. Biz olmaya.. Beraber olmaya.. Birlikte olmaya..

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu