Medya

Hıncal Uluç şiddet sahneleriyle eleştirilen Çukur’a sahip çıktı

Sabah gazetesinin duayen yazarı Hıncal Uluç, son zamanlarda şiddet sahneleri dolayısıyla eleştirilerin hedefi haline gelen Show TV’nin iddialı dizisi Çukur’a sahip çıktı. Uluç, Ana haber bültenlerindeki gerçek şiddet görüntülerini görmezden gelindiğini Çukur’daki hayali şiddet sahnelerinin ise hedefe konduğunu dile getirdi.

Uluç, “Sırf görüntü olsun diye, internetten buldukları şiddet ve dehşet sahnelerini, nerede, ne zaman diye bile açıklamadan, sonunda ne olup bittiğini de söylemeden “Haber” diye yayınlayan kanallardan söz ediyorum. Mesela Kanal D Ana Haber. “Sıcak Gelişme” diye başlıyor sanırsınız ki, en son haberler. Alay ediyorlar, milletle.. Ne sıcak, ne de gelişme.. Maksat biraz sonra ekrana gelecek torpilli hanımefendiye ekranı yüksek reytingle bırakmak.. O feci cinayet, şiddet, dehşet sahneleri reyting demek çünkü” ifadesini kullanarak Buket Aydın’a sert bir gönderme yapmayı da ihmal etmedi.

Uluç, Çukur dizisi oyuncularının Kansersiz Yaşam Derneği’ne yardım ettiklerini söyledi.

İşte Hıncal Uluç’un bugünkü yazısından ilgili bölüm:


Bu ülkede, ana haber bültenlerinden, mesela, tam da aile izleme saatinde yayınlanan ana haberlerde gösterilen şiddet ve dehşet sahnelerinden habersiz (!) bazı yazarlarımızın yerden yere vurdukları bir dizi var.. Çukur!.
Efendim, sırf görüntü olsun diye, internetten buldukları şiddet ve dehşet sahnelerini, nerede, ne zaman diye bile açıklamadan, sonunda ne olup bittiğini de söylemeden “Haber” diye yayınlayan kanallardan söz ediyorum.
Mesela Kanal D Ana Haber.. “Sıcak Gelişme” diye başlıyor.. Sanırsınız ki, en son haberler.. Alay ediyorlar, milletle.. Ne sıcak, ne de gelişme.. Maksat biraz sonra ekrana gelecek torpilli hanımefendiye ekranı yüksek reytingle bırakmak.. O feci cinayet, şiddet, dehşet sahneleri reyting demek çünkü..
Film, dizi değil, hem de Ana Haber bültenlerinde yayınlanan bu gerçek sahneler o saatte ekran önünde olan çocuklara zarar vermiyor da, hayali Çukur dizisi yasaklanmalı, öyle mi?.

Bu dizide de bir ara yer alan, ünlü senarist oyuncu Ercan Kesal “Çukur’daki şiddet, günlük hayattaki şiddetin yanında çok masum” demiş.
Öyle olsa iyi, Kesal!. Öyle olsa iyi.. 180 dakikalık Çukur’daki hayali şiddeti sayın bir, bir de15 dakikalık mesela işte o “Sıcak Gelişme” içindeki gerçek şiddeti..
O zaman kimi, niçin eleştiriyoruz?. (Ben biliyorum cevabı tabii..)
Bunları niye yazdım!.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu