Medya

Hıncal Uluç’tan Süper Lig maçları öncesi RTÜK’e acil uyarı

Süper Lig yayınları ile ilgili hassasiyeti bilinen Sabah gazetesinin usta kalemi Hıncal Uluç liglerin başlamasına günler kala RTÜK’ü uyardı. “RTÜK’e acil uyarı!” başlığı ile kaleme aldığı yazıda Uluç, daha evvel belirlenen yayın kurallarına uyulması için RTÜK’ü dikkatli olmaya çağırdı.

Yazısının muhatabı olarak RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ve çiçeği burnunda RTÜK üyesi gazeteci Faruk Bildirici’yi işaret eden Hıncal Uluç, reklam kirliliği konusunda yetkililerin uyumamasını istedi.

İşte Hıncal Uluç’un dikkat çeken o yazısı:


Aslında RTÜK’e değil, o kuruldaki güvenilir dostlarım Ebubekir Şahin (Başkan) ve Faruk Bildirici’ye (Üye) yazıyorum. Ötekilerin umurunda değil çünkü..
Futbol sezonu ile canlı maç yayınları başladı ve kanallar gene RTÜK kurallarını oymaya giriştiler.
Arka arkaya iki maç izliyorsunuz.. Birisi Şampiyonlar Ligi.. Tertemiz.. Öteki bizim süper kupa.. Hatta ortalanan topa çıkan kalecinin üzerine, reklam, tanıtım biniyor.
Bunu yapan bizim atv olunca daha rahat yazıyorum.
Şimdi DigiTurk/ Bein zaten nazlı aldığı lig yayınlarına başlayacak haftaya cumaya. Bu alttan, ya da yukardan aşağı giren reklamlar da maçı piç edecek..
Sevgili Ebubekir, Sevgili Faruk,
Naklen yayın reklam kurallarını -ki siz koydunuz, hemen elden geçirin. İhtiyaç olan yerlere netlik kazandırın ki, biz de ligimizi UEFA’nın maçları gibi tertemiz izleyelim..
Bu işi hemen yapmanız ve cuma akşamına dek yayıncı kuruluşu yazılı uyarmanız, biz medyayı da bu uyarıdan haberdar etmeniz gerekiyor, ki takip edelim.
RTÜK geçen yıllardaki gibi uyumasın bu yıl, lütfen!.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu