Televizyon

Hıncal Uluç’un ‘botoks ve silikonlu yüz’ eleştirisine Buket Aydın’dan flaş cevap

Hıncal Uluç'un bugünkü Sabah gazetesinde kaleme aldığı yazısında Kanal D Ana Haber Spikeri Buket Aydın'a sert ifadelerle yüklendi. Buket Aydın'dan bu yazıya jet hızıyla cevap geldi.

Buket Aydın’ın sunumuyla CnnTürk’te yayınlanan 40 adlı programın en son konuğu milli futbolcu Arda Turan’dı. Sabah gazetesinin duayen yazarı Hıncal Uluç, bugünkü yazısında programı sunan Buket Aydın’ı sert ifadelerle eleştirdi. Buket Aydın’dan bu yazıya tepki geldi. Aydın Instagram hesabından Hıncal Uluç’a uzunca bir metin eşliğinde cevap verdi.

Hıncal Uluç, Sabah gazetesinde bugün “Seninle gurur duyuyorum Arda!” başlıklı yazısında milli futbolcuya övgüler yağdırırken CnnTürk’te 40 adlı programın moderatörlüğünü yapan Buken Aydın’ı ise kıyasıya eleştirdi.

Hıncal Uluç, Buket Aydın için şunları yazdı:

.. Bugüne dek hiç izlemedim. Sebebi soruları soranın Buket Aydın olması.. Bir kusurum var.. Ben yapay yüzlere bakamıyorum. Bu yüzden, kendileri olmaktan vazgeçip, botoks ve silikonla suratlarına duygusuz, ifadesiz maskeler takan hem de nasıl sevdiklerimle artık yüz yüze gelmemek için elimden geleni yapıyorum.

Hadi onlar 60- 70 yaşlarında ki, o yaşta bile böyle çizgisiz olmak için ruhsuz olmaya tahammülüm yok, Buket daha genç..
O yapay yüz, bir de o hem de nasıl abartılı makyajla kaplanınca inandırıcılığını yitiriyor. Ruhsuz, maskeli bir robota dönüşüyor..
Bu yüzden Buket Aydınlı Kanal D Ana Haberleri izlemiyorum. Kimse izlemiyor zaten. Ana haber reytinglerinde en sonda, tüm gayretlere rağmen.. O reytingi de, çoğu sosyal medyadan derlenmiş şiddet ve dehşet görüntülerinden sağlıyor..

BUKET AYDIN’DAN JET CEVAP

Buket Aydın, Uluç’un bu yazısına cevabı Instagram hesabından verdi. Aydın, yaptığı bu açıklamaya ayrıca Kanal D Haber’in reyting sırlamasındaki yerini de ekledi.

“Birileri yılın röportajı olan Arda Turan’ın 40 programındaki açıklamalarını yazarken bu yazısıyla bizi tebrik etmesi gerekirken duydum ki bana ve bültenimize saldırmış… Açıkçası okuduğum, takip ettiğim biri değil ama ekip arkadaşlarım durumu iletti. Bana yazdığı şeyler umurumda değil her zamanki gibi medyamızın cinsiyetçi ifadeleri… Bununla ilgili çok şey yazarım ama kendisi dedem yaşında olduğu için geçmişini açıp onu çok rencide etmek istemem. Benim yüzümden hastalanır falan buna gerek yok. Reyting meselesine gelince kimse sonuncu bülten diye algı operasyonu yapmaya çalışmasın. Sadece benimle ilgili yazsa cevap vermezdim ancak bu benim ekibimin alın terine ve emeğine saygısızlıktır. Umarım gözleri bozulduğu için yanlış görüyordur ve bu hatasından döner. Ayrıca verdiğimizi iddia ettiği şiddet içerikli görüntüler bültenlerimizde yer almamaktadır. Bu konuda çok seçiciyiz. Sanırım artık herkesi ben gibi görüyor her izlediği bülteni ben sunuyorum sanıyor. Bu bir yarıştır sonuçlar her gün muhteşem gelmeyebilir. Ama sonuncu bülten olmadığımız ortadadır. Tüm haberci arkadaşlarıma başarılar diliyorum bu açıklamalar saygı sınırını aşan yazısı nedeniyle tek bir kişiye yazılmıştır. Erkek egemen medyada “kadın çalışan veya yönetici”olmanın zorluklarını bilen tüm haberci arkadaşlara selam olsun…”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Birileri yılın röportajı olan Arda Turan’ın 40 programındaki açıklamalarını yazarken bu yazısıyla bizi tebrik etmesi gerekirken duydum ki bana ve bültenimize saldırmış… Açıkçası okuduğum, takip ettiğim biri değil ama ekip arkadaşlarım durumu iletti. Bana yazdığı şeyler umurumda değil her zamanki gibi medyamızın cinsiyetçi ifadeleri… Bununla ilgili çok şey yazarım ama kendisi dedem yaşında olduğu için geçmişini açıp onu çok rencide etmek istemem. Benim yüzümden hastalanır falan buna gerek yok. Reyting meselesine gelince kimse sonuncu bülten diye algı operasyonu yapmaya çalışmasın. Sadece benimle ilgili yazsa cevap vermezdim ancak bu benim ekibimin alın terine ve emeğine saygısızlıktır. Umarım gözleri bozulduğu için yanlış görüyordur ve bu hatasından döner. Ayrıca verdiğimizi iddia ettiği şiddet içerikli görüntüler bültenlerimizde yer almamaktadır. Bu konuda çok seçiciyiz. Sanırım artık herkesi ben gibi görüyor her izlediği bülteni ben sunuyorum sanıyor. Bu bir yarıştır sonuçlar her gün muhteşem gelmeyebilir. Ama sonuncu bülten olmadığımız ortadadır. Tüm haberci arkadaşlarıma başarılar diliyorum bu açıklamalar saygı sınırını aşan yazısı nedeniyle tek bir kişiye yazılmıştır. Erkek egemen medyada “kadın çalışan veya yönetici”olmanın zorluklarını bilen tüm haberci arkadaşlara selam olsun…

Buket Aydın (@buketay)’in paylaştığı bir gönderi ()

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu