İnternetOyun

Hindistan’da bir çocuğun oynayamadığı için intihar ettiği PUBG oyunu tartışma yarattı

Hindistan'da geçtiğimiz günlerde bir çocuğun ölümüyle gündeme gelen PUBG oyunu Hindistan'da tartışmaya neden oldu.

Bir çocuğun oyun oynamasına izin vermeyen annesine sinirlenip intihar etmesi, PUBG oyununu tartışılır bir hale getirdi. Ülkede oyunun yasaklanmasını isteyenlerin sesleri giderek yükseliyor.

Dünyanın en çok nüfusa sahip ülkelerinden biri, aynı zamanda da dünyanın en çok teknolojiye rağbet gösteren ve bu alanda ara eleman ihtiyacını karşılayan ülkelerinden biri Hindistan… Büyük şirketlere çok başarılı mühendisler de yetiştiriyor, CEO bile çıkartıyor, yetmiyor bir de üstüne işin tüketim noktasında da ciddi bir pay sahibi.

Hindistan, bilgisayar oyunlarını, akıllı telefonları, kısacası yeni teknolojileri büyük bir ciddiyetle ve ilgiyle takip ediyor. Genç nüfusu, tüm gelişmelerin, tüm üretimlerin takipçisi. Teknolojiye erişme yaşı da epey düşük.

Ancak şimdilerde ülke, bambaşka bir nedenle gündemde. PUBG oynammak isteyen bir çocuğun intihar etmesi haberiyle… Epey üzücü bu haber, ülkede ciddi tartışmaların fitilini ateşledi.

PUBG OYUNU NASIL BİR OYUN?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilen çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlıyorlar. Oyuncular istedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler.

PUBG, günümüzde milyonlarca oyunseverin ilgi gösterdiği “battle royale” (BR)’e alternatif olma potansiyeli gösteriyor. 2017 yılında erken erişime sunulan ve yıl bitmeden tam sürüme geçen PUBG, Ocak 2019 itibariyle sadece PC’de halen 1 milyon eş zamanlı oyuncu barajını zorlamakta. PUBG’nin konsol ve mobil sürümleri de bulunuyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu