Yaşam

Hızlı ve Kalıcı Zayıflamanın Formülü: Aristo Diyeti

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için kararlı ve motive bir şekilde ilerlemeniz gerekir. Kilo vermek için doğru yöntemi uyguladığınızda başarılı olabilirsiniz. Kilo verme süreci her ne kadar zor bir süreç olsa da doğru yöntem ile bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirmek mümkündür. Bunu başarmak için en doğru yöntem ise sağlıklı diyet programı tercih etmektedir. Bugüne kadar denediğiniz diyet listeleri ile başarıya ulaşamadıysanız belki de yeni diyet programlarını araştırma vaktiniz gelmiştir. Bir diyete başladıktan sonra sürdürmekte zorluk çekiyorsanız o diyet sizin için uygun değildir. Bu tür yanlış diyet programları kilo verme motivasyonunuzu ve hevesinizi hasara uğratır. Sürekli bir diyete başlayıp bırakıp yeniden farklı bir diyet listesini uygulama yoluna giriyorsanız psikolojik açıdan yıpranabilirsiniz. Daha önce denediğiniz diyet listeleri ile kilo veremediyseniz motivasyonunuzu kaybetmeyin. Bunun yerine sürdürülebilirliği olan ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandıran bir diyet programı tercih edin. Böyle bir diyet programı uyguladığınızda en sağlıklı şekilde kilo kaybettiğinizi görebilirsiniz. Diyet listelerini tercih ederken tek tip beslenme üzerine kurulu, agresif ve katı kuralları olan diyetleri es geçmelisiniz.

Peki sağlıklı diyet programı hangileridir? Sağlıklı diyet programı dendiğinde akla gelen ilk diyet programlarından biri Aristo diyetidir. Son günlerde adından sıkça söz edilen bu diyet programı, Dr. Gönül Ateşsaçan’ın öncülüğünde ortaya çıkmıştır. Bitkisel bazlı beslenmeye dayalı bir diyet listesi sunan Aristo diyeti ile hızlı ve kalıcı kilo vermek mümkündür. Aristo diyetinin felsefesini daha iyi anlamak için Dr. Gönül Ateşsaçan tarafından yazılmış olan “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” adlı kitabı edinebilirsiniz.

Aristo Diyeti Nedir?

Aristo diyetinin ortaya çıkış amacı, vegan yaşam tarzıyla bilinen ünlü filozof Aristoteles’tir. Onun beslenme tarzından ilham alınarak oluşturulan Aristo diyetinin bitkisel bazı beslenmeye dayalı olmasının temel sebebi budur. Bitkisel temelli beslenmenin sağlığa olan faydaları birçok araştırmayla saptanmıştır. Bu nedenle Aristo diyeti, hayvansal ve glutenli gıdaların tüketimini sınırlandırır. Hormon dengesini bozan ve vücudu yoran hayvansal ve glutenli gıdaların yerine sebze ve meyveler, baklagiller, kuru yemişler, tohumlar ve tam tahıllar tüketilir. Aristo diyeti listesi ile geçirdiğiniz üç haftanın sonunda ne kadar ince ve hafif hissettiğinizi görebilirsiniz. Aristo diyetinin en önemli özelliklerinden biri de kişiye özel olarak hazırlanmasıdır. Bu sayede lezzetli öğünler tüketerek aç kalmadan kilo verebilirsiniz. Aristo diyetinin temel amaçlarından biri vücutta hafifleme ve incelme sağlamaktır. Bunu da bitkisel beslenerek elde etmek mümkündür. Kilo vermek yalnızca tartıda birkaç kilo eksik çıkmak ile başarılamaz. Kilo verme sürecinin sonunda hem fiziksel hem zihinsel hem de ruhsal olarak hafifleme sağlanmış olması gerekir. İşte Aristo diyeti tam olarak bunu vaat eder. Güzelliğin bir bütün olduğunu savunan Dr. Gönül Ateşsaçan, “Aristo diyeti ile yeni yaşam” adlı kitabında da bundan bahsetmiştir.

Aristo diyetinde düşük kalorili ve sağlıklı öğünler yer alır. Bunların yanı sıra haftada bir ya da iki kere uygulanmak üzere detoks programları verilir. Böylece vücuttaki ödemin ve toksinlerin atılması sağlanır. Hayvansal ve glutenli gıdaları daha az tükettiğinizde sindirim sisteminiz dengeye kavuşur. Yemeklerden sonra şişkinlik ya da hazımsızlık hissetmemeye başlarsınız. Böylece kendinizi daha zinde, enerjik, mutlu ve rahat hissedersiniz. Bağırsaklar ikinci beynimizdir. Aristo diyeti yaparak bağırsaklarınızın rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Bağırsaklarınız rahatladığında kilo vermeniz de daha kolay hale gelir. Bitkisel bazlı beslenme, hormonal dengeyi de sağladığı için bütünsel olarak hafifleme yaşayabilirsiniz. İşte Aristo diyetinin kısa süreli bir diyet programı olarak değil bir yaşam kılavuzu olarak adlandırılmasının temel sebebi de budur.

Online diyet nedir?

Online diyet, nerede olursanız olun diyet desteği almanızı sağlayan bir hizmettir. Dr. Gönül Ateşsaçan ile yüz yüze görüşme imkanı olmayanlar, online diyet desteği alarak Aristo diyeti yapabilir ve fazla kilolarından kurtulabilir. Aristo Diyeti yapmadan önce sizden bir saç teli örneği istenmektedir. Bu saç teli üzerinden yapılan testler sayesinde vücudunuzun neye ihtiyacı olduğu, organlarınızın durumu, alerjileriniz, yatkınlıklarınız ortaya konur. Bu bilgiler aslında neden kilo veremediğinizi de ortaya koyar. Toplanan tüm bilgiler değerlendirilerek tamamen size özel olacak şekilde bir diyet listesi oluşturulur. Uzaktan diyet hizmeti sayesinde de bu diyet listesini uygulamanız için gerekli takip sistemi oluşturulur.

Kaynak: https://www.gonulatessacan.com/aristo-diyeti

 

 

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu