Yaşam

Hollywood Yanağına Bişektomi (yanaktan yağ alma) ile bir adım daha yaklaşabilirsiniz

Estetik cerrahi uygulamalarında son yıllarda oldukça fazla yapılan Bişektomi, diğer adı yanaktan yağ alma işlemi ile yanak bölgesinde fazla yağlar alınıyor ve ağız çevresindeki mimikler inceltiliyor.

Hollywood yıldızlarının çok daha çekici yüz hatlarına sahip olmaları için tercih ettikleri bu operasyon ile dolgun, tombul ve şirin görünüm veren yuvarlak yanaklar inceltilerek, daha seksi bir görünüm kazanılmasına yardımcı oluyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Leyla Arvas, Bişektomi operasyonu ile yüzde belirli noktaların öne çıkarıldığını belirterek daha orantılı çizgilerle kişiye çekici bir yüz ifadesi verildiğini belirtiyor.

Hollywood Yanağı Estetiği Bişektomi Operasyonu İle Mi Yapılır?

Yanak ve yüz çizgilerini vurgulamak için yapılan bişektomi operasyonu, kilolu olmadığı halde yüzünde yağ fazlalığı olan kişilere uygulanıyor. Hollywood ünlülerine bakacak olursak hemen hiçbirinin yüzünün yuvarlak olmadığını, ince ve keskin hatlara sahip olduğunu görürüz. Bu hatlar kişiyi zayıf ve aynı zamanda güçlü gösteren illüzyonik bir algıdır. Bu algı sosyal medya tarafından sıkça kullanılır ve yanaklarında zayıf bir görüntü olan kadınlar çok daha çekici bulunurlar. Hollywood yanağı estetiği Bişektomi operasyonu uygulanarak yapılır.

 

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Yanak bölgesinde bulunan ve bichat adı verilen yağ pedleri, çiğneme hareketine yardımcı olan masseter ve buccinator kasları arasında bulunur. Bişektomi operasyonu ile yüz bölgesinde herhangi bir kesi izi kalmadan yanaklar inceltilebilir. Tamamen yanak odaklı olan bu operasyon ile yanaklardaki dolgunluk ve tombul görüntü kontrollü bir şekilde giderilir.

Bişektomi operasyonu, profesyonel bir hekim tarafından uygulandığı takdirde yanak ve çevresinde bulunan asimetriler de büyük oranda düzeltilebilir.

Bişektomi operasyonuna başlamadan önce uygulama alanının hijyeni sağlanır. Uygun ve steril hastane koşullarında uygulanan işlemin uygulama süresi her iki yanak için de 45 dakika ile bir saat arasında olmaktadır. Emilebilir sütür kullanılan operasyonda işlemden sonra ameliyat ipliklerinin alınmasına gerek duyulmaz. Bir santimetre kesi yapılan yanak içlerinden, fazla olan yağ dokusu kesi yapılan alandan çıkarılır.

Bişektomi Sonrasında İyileşme Süresi Bulunuyor Mu?

Bişektomi operasyonu bittikten sonra aynı gün hastaneden taburcu olunabilir. Bişektomi operasyonundan sonra yüzde şişme görülmesi normal olarak kabul edilir. Kesi yapılan bölgede bu şişliğin oluşması normal olarak kabul edilir. Soğuk uygulama, yanağa bası olarak uygulanır ve şişliğin giderilmesi amaçlanır.

Erken dönemde çok katı yiyeceklerin yenilmesinden kaçınılmalı, yiyecek ve içeceklerin sıcaklığının fazla olmamasına dikkat edilmelidir.

Çoğu zaman botoks işlemi ile kombine olarak gerçekleştirilen bişektomi operasyonunda ağrı kesici ve şişliğin inmesine yardımcı olan ilaçlar ile şişliğin inmesi sağlanabilir.

Bişektomi operasyonunda ağız içi yanak bölgesinde kesi olduğu için ağız içi temizliğine önem vermek gerekir. İyileşme döneminin hızlanması için günde en az iki defa dişlerin fırçalanması ve özel ağız gargarası ile temizliğin yapılması gerekir.

Kişinin sigara içiciliği bulunuyorsa operasyondan önce bırakılmış olması gereken bu alışkanlığın, operasyondan sonra başlanmaması gerekir. Sigara yaraların kapanmasını zorlaştıran ve direncin düşmesine neden olan çok zararlı bir alışkanlıktır.

Bişektomi Operasyonu Riskli Bir Operasyon Mu?

Bişektomi operasyonunun her cerrahi müdahalede olduğu gibi birtakım riskleri bulunur. Yüz kasları yanak bölgesinden geçtiği için, bişektomi operasyonunun çok daha fazla hassasiyet ve özenle yapılması gerekmektedir. Yanaktan yağ aldırma cerrahisinde kanama, sıvı birikimi, enfeksiyon, geçmeyen ağrı, bölgesel uyuşma, yüz sinirlerinde meydana gelen hasarlar ve yüz kaslarında zayıflama olası risklerdir.

Bişektomi Operasyonu Artıları

Bişektomi operasyonu yüz hatlarında çekiciliğin yakalanması amacıyla yapılır. Bu operasyon ile elmacık kemikleri ve çene hattı ön plana çıkar. Yanaklardaki fazla yağ dokusu alınarak yanak hacminde azalma sağlanır. Estetik olarak göze daha hoş görünen, çekici yüz hatlarının oluşması sağlanır. Yanaktaki doku azalmasıyla belirginleşen yüz çizgileri yüze güçlü ve kendinden emin bir ifade katar. Bu da kişinin öz güvenli olmasına yardımcı olur.

Bişektomi Fiyatları

Sağlık Bakanlığından onaylı merkezlerin internet ve haber sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Leyla Arvas’ın yapacağı Bişektomi operasyonu için Quartz Poliklinik +90 212 241 46 24 nolu telefon numaramızı arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Op.Dr.Leyla Arvas, Plastik Estetik Cerrahi

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :drleylaarvas

Instagram :drleylaarvas

You Tube: drleylaarvas

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu