Televizyon

Hülya Avşar sırtına kravat bağlayacak mı?

Hülya Avşar’ın Star TV’deki sohbet programının ilginç rejisi Sabah yazarı Yüksel Aytuğ’a yazı malzemesi oldu. Gerçekten de Hülya Avşar’ın yayınlanan programındaki tuhaf resimler zaman zaman ergonomik açıdan izleyicide sıkıntıya neden olabiliyor. Örneğin aks denilen açı hataları programa adeta damga vuruyor. Programdaki aks hataları Hülya Avşar ve konuğunun masada sanki yer değiştiriyormuş etkisi meydana getiriyor. Böyle olunca da izleyici,  Avşar ve konuğunun aynı yöne bakarak konuşmalarına bir anlam veremiyor.

YÜKSEL AYTUĞ’DAN HÜLYA AVŞAR’IN PROGRAMINA ALAYCI GÖNDERME

Yüksel Aytuğ da programda sıkça kullanılan ve televizyonculukta “amors” diye tabir edilen öndeki kişinin sırtından olmak üzere iki kişinin görüldüğü resimlere vurgu yaptı. Aytuğ, Hülya Avşar’ın amors resimin hakkını vererek sırtına kolye taktığını ironik bir biçimde ifade ederek yazısının sonunda “Yeni programında Hülya’nın sırtına bir kravat bağlamasını bekliyorum…” diye yazdı.

İşte, Yüksel Aytuğ’un Hülya Avşar’ın görsel durumuna yönelik yaptığı o ilginç değerlendirme:


Dün Yılmaz Morgül yorumu fazla uzadığı için bu yazıyı bugüne bırakmak zorunda kaldım.
Hülya Avşar’ın Star TV’deki sohbet programını izleyen dikkatli seyirciler bir ‘yeniliği’ fark ettiler. Hülya Avşar; kolyesini göğsüne değil, sırtına doğru asmıştı.
Neden? Çünkü programın en az yarısında ‘amors’ denilen ve iki kişiden birini sırttan gören kamera açısı kullanılıyordu.
Yani Hülya’nın yüzünden çok, sırtını görüyorduk.
Durum böyle olunca Hülya da bu planın hakkını verdi. Sırt dekolteli elbisesinin arkasına bir altın kolye takıp izleyicilerini ‘aksesuvarsız’ bırakmadı!
Yeni programında Hülya’nın sırtına bir kravat bağlamasını bekliyorum…

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu