MagazinSinema

Hülya Koçyiğit ilk kez ağladı “Buraya kadarmış Selim…”

Türk Sineması’nın efsane usta oyuncularından Hülya Koçyiğit’in en büyük desteği 50 yıllık eşi Selim Soydan. Geçtiğimiz hafta aksciğerindeki kanserli bölgenin temizlenmesi için Amerika New York’ta ameliyat edilen Hülya Koçyiğit’in zorlu sürecinde yanında eşi vardı. Selim Soydan “Buraya kadarmış Selim” dediğini hiç unutmayacağım dediği Hülya Koçyiğit’in yaşadığı zorlu hastalık sürecini bir mektupla anlattı.

Yeşilçam ve Türk sinema tarihinin en belli başlı efsanelerinden biri olan Hülya Koçyiğit’in yaşadığı tedavi sürecinde Selim Soydan, kızı Gülşah Alkoçlar ve damadı Ender Alkoçlar hep destek oldular. Eşiyle bu süreçte yaşadıklarını bir mektupla anlatan Selim Soydan çok duygulu açıklamalar yaptı.

Selim Soydan mektupta neler yazdı? 

Burası hayatımın en büyük dersi oldu. Seneye, evliliğimizdeki 50. yılı bitirmiş olacağız. Hayatımın en doğru kararı sevgili eşim Hülya ile yaptığım evlilikti. Bu aşkı anlatmam kolay değil… Yarım asrı birlikte geçirdiğim yol arkadaşım Hülya’nın gözyaşı döktüğünü ilk kez gördüm. O göstermedi, ben gördüm.

Başını omzuma yaslayıp ‘Buraya kadarmış Selim’ dediğini hiç unutmayacağım. Boğazım düğüm düğüm oldu, sıkıca sarıldım ona. Benden kaçırmaya çalıştığı gözyaşlarını da görmezden geldim kendimi sıkarak. Bunları hep birlikte atlatacağımızı söylediğimde ‘İşte hayat arkadaşlığı böyleymiş Selim’ dedi. Bu kolay bir ameliyat değildi. Hülya, hastaları burada en fazla 4 gün tuttuklarını öğrenmiş. ‘Neden ben 9 gündür buradayım peki?’ diye soruyor. Ciğerinin üçte birini aldıklarını hatırlatıyorum ben de ona. Buradan tam anlamıyla iyi hissettiği zaman çıkmamızın çok daha sağlıklı olacağını söylüyorum. Sevgili Merve, kardeşim… Hayatımda ilk kez böyle bir şey paylaşıyorum. Hülya o kadar iyi bir insan ki. Yaptığı işlerle de bunu her zaman hissettirdi. Bu yaşadıklarımız da, bu yazılanlar da torunlarımıza kalacak. İnşallah bu sevgimiz onlara ve herkese örnek olur. Aşkımız ve Allah’a olan inancımız ile her şeyin üstesinden geleceğiz. İnanıyorum.”

Türk sinemasının efsane ismi Hülya Koçyiğit ile Türk futbolunun unutulmaz ismi Selim Soydan 50 yıl önce Büyükkada’da birbirlerini görüp aşık olmuş ve 1968 yılında dünya evine girmişlerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu