ManşetSinema

HÜLYA KOÇYİĞİT İLK KEZ YÖNETMENLİK YAPACAK

Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Hülya Koçyiğit yönetmenlik yapacak.

Hülya Koçyiğit’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Varoşta Kadın Olmak’ sinema filmine Kültür ve Turizm Bakanlığı 400 bin Tl destek verecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu’nun 18-20 Şubat tarihleri arasında yaptığı toplantı sonuçları önceki gün açıklandı.

Toplantı sonucunda 15 uzun metrajlı film projesine toplam 5 milyon 360 bin TL, 7 ilk film projesine ise toplam 1 milyon 900 bin TL destek kararı alındı. Destek listesinin en konuşulan projesi Hülya Koçyiğit’in ilk yönetmenlik denemesi olacak olan ‘Varoşta Kadın Olmak’ film projesi oldu.

Yönetmen Emin Alper’in ‘Kadir ve Kardeşleri’ filmi ise en yüksek destek alan film oldu. Filme 510 bin TL destek verilecek.

Bakanlığın desteğe değer gördüğü diğer filmler ise şunlar;

Aydın Sayman’ın ‘Fareyi Öldürmek’, ‘Benimle Var mısın?’, ‘Zer’ filmi , Yavuz Altun’un ‘Ayaz’, ‘Martıların Efendisi’, Tayyip Karamahmutoğlu’nun ‘Mezarcı’, ve Muhammet Tayfur Aydın’ın ‘Siyah Karga’ oldu. Listeden usta yönetmenlere destek çıkmaması dikkat çeken ayrıntı oldu. Erden Kıral, Zeki Demirkubuz, İsmail Güneş gibi isimlere ödül verilmezken, bu isimlerin yeniden başvuru yaptıkları takdirde bir sonraki kurul gündemine alınması kararlaştırıldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu