Medya

Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın yardımcılığına kim getirildi?

Hürriyet Ankara Temsilcisi olarak kariyerine devam eden Hande Fırat’ın yardımlılık görevine getirilen isim belli oldu.

Kariyerine Hürriyet Dergi Grubu’nda başlayan Gonca Şenay yaklaşık 20 yılın ardından yeniden döndüğü gazetede Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın yardımcılığı görevine getirildi.

Temsilci yardımcısı olan Şenay ile Hande Fırat’ın mazisi üniversite yıllarına uzanıyor. İki isim CNN Türk’te de uzun yıllar birlikte görev yapmışlardı. Şenay’ın Hürriyet’ten CnnTürk’e, Al Jazeera ve TRT’ye uzanan bir kariyer geçmişi var. Son alarak TRT’den ayrılan Şenay, bundan sonra Hürriyet Gazetesi Ankara bürosunda Temsilci Yardımcısı olarak görev yapacak. Şenay; gazetenin ilk haber toplantısına da bu sabah katıldı. İyi derece İngilizce bilen Şenay evli ve Şenay’ın bir çocuğu var.

GONCA ŞENAY MEDYADA ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENDİ

TED Ankara Kolejinin ardından, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ve University of Michigan- Knight Wallace Fellow ‘da eğitim gördü.

1996-2002 Yıllarında Ekonomist Dergisi’nde muhabr olarak çalıştı.  2003-2011 arasında bu kez muhabirlik kariyerine CNN Türk’te devam etti. Çalışma hayatına dair haberleriyle Ekonomi Muhabirleri Derneği tarafından iki defa ödüle layık görüldü. 2011-2017 yılları arasında Al Jazeera’ya transfer oldu. 2017-2022 yılları arasında ise TRT WORLD kanalında  Ankara Büro Şefi olarak çalışmaya başladı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu