Medya

Hürriyet gazetesiyle ilgili flaş bayram kararı…Ahmet Hakan açıkladı

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Ahmet Hakan, Türkiye’nin tamamında uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle Hürriyet gazetesinin yayımlanmasıyla ilgili aldıkları kararı açıkladı.

Hakan, “Arife gününü de kapsayan dört günlük bir yasak geliyor. Tüm Türkiye’de.Tüm illerde. Yarından itibaren tüm Türkiye resmen kapanacak. Bu kapanmayla birlikte… Hürriyet’in okurlarına ulaşması neredeyse imkânsız hale gelmiş oldu. Kısmi sokağa çıkma yasaklarında da okurlarımıza Hürriyet’i ulaştırmanın önünde çeşitli zorluklar vardı. Biz buna rağmen Hürriyet’in yayınını sürdürdük. Ancak tüm Türkiye’yi kapsayan sokağa çıkma yasağı uygulaması, bizim de yeni bir karar almamızı zorunlu kıldı. Hürriyet üç gün yayınlanmayacak. Üç gün… Yani pazar, pazartesi ve salı günü…” ifadesini kullandı.

Hakan “Bâbıâli geleneği vardı. Ramazan ve Kurban bayramlarında gazeteler yayınlanmazlardı. Onun yerine ‘bayram gazetesi’ adı altında Gazeteciler Cemiyeti’nin çıkardığı bir gazete çıkardı. Tatsız, lezzetsiz, yavan bir gazete olurdu o bayram gazetesi. 90’lı yıllarda o gelenek, büyük tartışmalar eşliğinde yıkıldı. İyi de oldu. Ama gelin görün ki… Yüz yılda rastlanacak türden bir pandemi, o eski geleneğe uymaya bizi mecbur etti. ‘Eski geleneğe uymaya mecbur kaldık’ dedim ama tam olarak da uymuyoruz aslında. Bayramda sizleri tatsız, lezzetsiz, yavan bir bayram gazetesiyle baş başa bırakmayacağız.Bütün bir bayram sürecinde elinizin altında olacak türden iki dev gazete vereceğiz sizlere yarın.” bilgisini paylaştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu