Medya

Hürriyet’in hangi haberine Yüksel Aytuğ’dan itiraz geldi?

Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ’dan geçtiğimiz günlerde Hürriyet gazetesinde yapılan bir habere itiraz geldi. Hürriyet’in haberinde düşürülen Rus uçağının pilotlarına ateş açan Türkmen birliğinin komutanı olduğu iddia edilen, Ruslar’ın  Alparslan Çelik’in, bir cenazede çekilmiş fotoğrafı eşliğinde, İstanbul’da bulunduğunun ‘haberi’ veriliyordu. Yüksel Aytuğ sözkonusu haberin yapılışının kimin işine yarayacağını sordu. Haberin mantığını sorgulayan Aytuğ “bunun neresi haber” diye manşetten sordu.

İşte Yüksel Aytuğ’un ilginç haber analizi:

Dünkü Hürriyet gazetesinin manşetindeydi. Düşürülen Rus uçağının pilotlarına ateş açan Türkmen birliğinin komutanı olduğu iddia edilen, Ruslar’ın fellik fellik aradığı Alparslan Çelik’in, bir cenazede çekilmiş fotoğrafı eşliğinde, İstanbul’da bulunduğunun ‘haberi’ veriliyordu.
Soruyorum: Bu haber midir, yoksa açık bir hedef gösterme midir? Buna habercilik mi diyeceğiz, yoksa Rus gizli servisine yarayacak açık bir istihbarat çalışması mı? Bu aralar kuyumuzu kazmakla meşgul olan Ruslar dışında bu haberden kim menfaat sağlayacak?
İstanbul daha önce de bir çok kez Çeçen komutanların Rus gizli servisi tarafından infaz edilmesine sahne olmuşken ve ortalık Rus ajanı kaynarken, bu Türkmen komutan ve ailesinin açıkça hedef gösterilmesi, yerinin, yolunun, izinin afişe edilmesi hangi vicdan muhasebesi ile temize çekilebilir?
Ruslar, İstanbul’un göbeğinde bir imha, infaz ve intikam operasyonuna girişse, bu saldırı sırasında Türkmen komutanla birlikte onun ailesi, yakınları ve pek masum insanlar da zarar görse, Hürriyet bunun hesabını nasıl verecek, söyler misiniz?

Yazının devamı:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu