Medya

Hürriyet’in tirajını açıklayınca köşesinden oldu

Posta gazetesi yazarı Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu, Hürriyet gazetesinin gerçek tirajını açıkladığı gerekçesiyle yazılarına son verildiğini paylaştı. Kadıoğlu, sosyal medya Twitter hesabından Hürriyet’in gerçek tirajını yazdığı için yazılarına son verildiğini ileri sürdü.

TİRAJ RAKAMLARINI FATİH ALTAYLI DA AÇIKLAMIŞTI

Posta gazetesinde aralıksız 15 yıldır köşe yazarlığı yapan İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Teoman Cem Kadıoğlu, Hürriyet’in tirajını attığı bir tweet ile duyurunca köşesine son verildi.

Kadıoğlu olayı kişisel Twitter hesabından, “Bu twitimden sonra 15 yıldır aralıksız her gün sağlık köşesi yazdığım Posta gazetesindeki yazılarıma son verildi. Pek üzüldüm..!” sözleriyle duyurdu.

Kadıoğlu’nun yazılarına son verilmesinin nedeni ise sosyal medya hesabından “Hürriyet gazetesi İstanbul gerçek bayi satışı 28.000, toplam Türkiye bayi satışı 60.000. Bu sayılara inilmesinin tek nedeni sosyal medya ve dijital devrim mi? Bu rakamlar basında çıktı, hatta Fatih Altaylı da yazdı” şeklinde yaptığı paylaşım oldu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu