Medya

Hüsnü Mahalli gözaltına alındı

Bir dönem yazılı basında köşe yazarlığı yapan Hüsnü Mahalli, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda gözaltına alındı. Evinde gözaltına alınan Mahalli, Vatan Caddesi’nde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Mahalli’nin gözaltına alınmasının yankıları ise devam ediyor.

Mahalli’nin gözaltına alınmasının yankıları oldu. CHP milletvekili Eren Erdem’in Suriye kökenli Mahalli’nin gözaltına alınmasını Meclis’e taşıdığı haber veriliyor. Yazar Nihat Genç ise Oda TV’de ” Hüsnü Mahalli’ye dokunmayın” başlıklı yazısında gözaltı kararını eleştirdi.

Mahalli, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla tepki topluyordu. Mahalli, en son Suriye Ordusunun Halep’i teröristlerden temizliyor şeklindeki paylaşımıyla medyanın gündemine gelmişti.

Hüsnü Mahalli, Twitter’da “Beş Körfez ülkesi 20 aydır Yemen’e saldırıyor ama medyada bir tek haber yok. Suriye ordusu Halep’i teröristlerden temizliyor medyada kıyamet! Libya’da 4 yıldır herkes herkesi boğazlıyor boğazlattırılıyor medyada haber yok. Suriye ordusu Halep’i katillerden temizliyor medyada kıyamet!” şeklinde paylaşımda bulunmasının ardındanİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, devlet büyüklerine hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince evinde gözaltına alınan Mahalli, Vatan Caddesi’nde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Mahallinin evinde yapılan aramada bulunan dijital malzemelere incelenmek üzere el konuldu. Mahalli’nin emniyetteki işlemleri devam ediyor..

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu