Dijital Platformlar

Hz. İsa’yı eşcinsel olarak gösteren Netflix dizisine boykot çağrısı

Netflix’te Hz. İsa ile ilgili yayınlanan bir komedi dizisi Brezilya’yı ayağa kaldırdı. Hz. İsa’yı eşcinsel olarak gösteren Netflix dizisine boykot çağrısı yapıldı. Çağrıya 1 milyondan fazla insanın katıldığı haber veriliyor. Hatırlanacağı gibi Netflix Türkiye’de de hem dizilerde hem de çocuk içeriklerinde eşcinsellik propagandası yaptığı gerekçesiyle tepki almıştı.

Brezilya’da bir milyondan fazla kişi, internet üzerinden video izleme platformu Netflix’te Hz. İsa hakkında yayınlanan bir komedi dizisi için boykot çağrısında bulundu.

Euronews’in haberine göre, Netflix’te 3 Aralık’ta yayınlanan dizide Hz. İsa’nın eşcinsel olarak gösterilmesi başta Hristiyan cemaati olmak üzere birçok kişinin tepkisini çekti.

YouTube’da tanınan Porta dos Fundos Brezilyalı komedyen grubunun, “The first temptation of Christ” (Mesih’in ilk günahı) adlı dizide Hz. İsa’yı canlandıran karakter, erkek arkadaşını ailesi ile tanıştırıyor.

Söz konusu sahnelerin yayınlanması sonrası Alex Brindejoncy adlı bir kişi Change.org internet sitesinde başlattığı imza kampanyası ile Hristiyanların inancıyla alay edildiği gerekçesiyle Netflix’i boykot etme çağrısında bulundu.

Kampanyaya destek veren kişi sayısı, perşembe akşamı TSİ 20:50’de toplam 1 milyon 120 bine ulaştı.

Boykot çağrısına destek verenler arasında da Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun oğlu milletvekili Eduardo Bolsonaro da bulunuyor.

Oğul Bolsonaro, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İfade özgürlüğünü destekliyoruz, fakat bunun için halkın yüzde 86’sının inancına saldırmaya değer miydi? “ diyerek Netflix Brezilya ve dizi yapımcılarına tepki gösterdi.

Piskopos: Netflix üyeliğimi iptal ettim

Dizinin “kaba ve saygısız” olduğunu vurgulayan Brezilya’nın Pernambuco eyaleti Piskoposu Henrique Soares da Costa ise, Netflix üyeliğini iptal ettiğini ve platformun “şeytani bir güç tarafından ele geçirildiğini” iddia etti. Netflix,boykot çağrılarına ilişkin bir yorum yapmadı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu