Magazin

İbrahim Erkal’ın cenaze namazı ne zaman, nereye defnedilecek?

50 yaşındaki Erzurumlu ünlü sanatçı İbrahim Erkal’ı dün gece geç saatlerde kaybettik. Müzik ve televizyon dünyasını yasa boğan bu haberin ardından ünlü sanatçının cenaze işlemleri başladı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün (Erkal’ın eşinin amcası oğlu) İbrahim Erkal’ın yaşamını yitirdiği Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinin önünde kurulan taziye çadırında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Belediye Başkanı Hasan Akgün konuyla ilgili olarak “Değerli sanatçımız, değerli kardeşimiz, yeğenimin eşi İbrahim Erkal’ı 23.00 sularında kaybettik. Cenazesi cumartesi günü öğle namazını müteakip Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde yapılacak törenin ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecektir. Taziyeler ise Maltepe’de Maltepe Stadı’nın yanında bulunan Erzurumlular Vakfında kabul edilecektir. İlgisini esirgemeyen herkese şahsım ve tüm aile ile tüm sevenleri adına teşekkür ediyorum. Emeği geçen bütün doktorlar ile çalışanlara da yine aile ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Hepsi haklarını helal etsinler.”açıklamasını yaptı.

Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Süha Dengizek de Türk milletinin büyük bir evladını kaybettiğini belirtti ve “Erzurum’un yetiştirdiği ender insanlardan biri olan kardeşimizi kaybettik. Rabbim makamını cennet etsin.” dedi.

İbrahim Erkal’ın cenaze Namazı nerede saat kaçta, nereye defnedilecek?

Ünlü sanatçının cenazesi 13 Mayıs Cumartesi günü öğle namazını müteakip Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde yapılacak törenin ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecektir.

Taziyeler ise Maltepe’de Maltepe Stadı’nın yanında bulunan Erzurumlular Vakfında kabul edilecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu