Medya

İbrahim Kahveci’nin Halk TV’deki programı neden bitti?

Halk TV’de sabah kuşağında yayınlanan Neden-Sonuç programını yapan Karar gazetesi köşe yazarı İbrahim Kahveci Halk TV ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Cafer Mahiroğlu’nun sahibi olduğu Halk TV’de sular durulmuyor. Dün medya kulislerinde Halk TV’nin Özlem Gürses ve Emin Çapa ile yollarını ayırdığı iddia edildi.

Halk Tv yönetimi Özlem Gürses ve Emin Çapa ile yolları ayırma kararına gerekçe olarak “Youtube kanallarında yayın yapmalarını” gösterdi. Tartışmalı kararın ardından Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu’nun programcılarla bir kez daha görüşülmesini istediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre ise, bu son görüşmede Emin Çapa ile anlaşma sağlandı. Çapa, Youtube yayınını Halktv’ye bağlı yürütecek. Özlem Gürses ise ikna edilmeye çalışılıyor.

İbrahim Kahveci kanalla yollarını ayırdı

Halk TV’de bu gelişmeler sürerken başka bir haber daha geldi.

Halk TV’de Neden-Sonuç programını yapan Karar gazetesi köşe yazarı İbrahim Kahveci kanalla yollarını ayırdığını attığı bir tweetle duyurdu. Kahveci, ayrılmasına gerekçe olarak da programın süresinin uzatılmak istenmesini gösterdi.

Kahveci, “Bu arada artık sabahları HALKTV’de Neden-Sonuç programında olmayacağım. Kanal “program iyi süre uzatalım” dedi Ben “işler çok, zaman yok” dedim Gazete, yazı vs. okuyucuya haksızlık. 2 saat yetmeyince işi 3 saat üzerinden diğer arkadaşlar sürdürecek. Herşey için teşekkürler.” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı, televizyon ve dijital platformları odağına alan bir mecradır. Sitemizde ayrıca TV program ve dizi haberlerine, popüler teknoloji ve oyun haberleri içeriklerine de yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu