Televizyon

İBRAHİM ŞAHİN: “DİZİ SEKTÖRÜNDE KASIMDA İFLASLAR YAŞANACAK”

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin TV sektörünün içinden geçtiği yeni dönemi değerlendirdi.

Hürriyet’e konuşan Şahin özellikle dizi sektörü ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Bazı dizilerin yurtdışında ilgi görmesinin fiyatları suni bir biçimde şişirdiğine dikkat çeken İbrahim Şahin balon fiyatlar oluşturulduğunu ifade etti.

Başrol oyuncuların bölüm başı fiyatlarının 100-120 bine çıktığını, senaristlerin fiyatlarının arttığını ifade eden Şahin, “Bir yanda da piyasaya Amerikalı ve Arap yapımcılar girdi. İnanılmaz fiyatlar oluştu. Ama izleyici artık birbirine benzeyen, uzun dizilerden sıkıldı. Üç beş yıl önce tutan oyuncu ve senaryolar artık tutmaz oldu.” şeklinde konuştu.

2014 yılı TV piyasasının alt üst olduğu bir yıl olduğuna vurgu yapan Şahin, “Kıvanç Tatlıtuğ bile patladı. Eski içeriklerle yeni dönemde aynı sonuçların alınamayacağı görüldü. Şuanda hem yapımcılar, hem kanal yöneticileri ecel terleri döküyor. Çünkü izleyicilerin ihtiyaçları, beklentileri değişti.” diye konuştu.
“Bu değişimi doğru okuyamayanlar iflas edecek.” açıklamasını yapan Şahin,  “Kasım’da büyük iflaslar olacak. Mevcut bütçelerle, oluşan balon fiyatlarla bu işi sürdürmek mümkün görünmüyor” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu