Gündem

İdris Naim Şahin adı İYİ Parti’de krize neden oldu… Şahin’in adaylığı ile ilgili son dakika gelişmesi

İYİ Parti’nin Ordu Belediye Başkan adayının, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin olarak belirlendiği  iddiaları İYİ Parti’yi karıştırdı.  Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ın divandan çekileceğini açıklarken, Aytun Çıray’ın sert muhalefeti ve gelen tepkiler üzerine geri adım atıldı. Bu gelişmelerden sonra İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, yaptığı açıklamada İdris Naim Şahin’in Ordu belediye başkan adayı olmayacağını belirtti.

İDRİS NAİM ŞAHİN’İN ADAYLIĞI GERİ ÇEKİLDİ

İYİ Parti’de İdris Naim Şahin gerginliği krize dönüştü. Eski İçişleri Bakanı Şahin’in İYİ Parti Ordu Belediye Başkanı adayı olacağı iddialarından sonra Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’dan ilginç bir hamle geldi. Özdağ,  divandan çekileceğini açıklamasıyla gerginlik krize dönüştü.

Aytun Çıray’ın sert muhalefeti ve tabandan gelen tepki üzerine geri adım atıldı.

Tüm bu yaşananların ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu’ndan da açıklama geldi.

Dervişoğlu’nun açıklaması şöyle:

Son birkaç gündür kamuoyunu meşgul eden bazı tartışmalara son vermek amacıyla bir açıklama yapmak mecburiyeti hasıl olmuştur.

Bilindiği gibi İyi Parti’nin Ordu Büyükşehir Bleediye Başkan Adaylığı ile ilgili olarak, gerek il ve ilçe teşkilatlarımızın ve gerekse Ordu halkının yopun talepleri söz konusuydu.

Halkın ve partimizin bu beklentisini kendisine iletmek üzere Sayın İdris Naim Şahin’e çeşitli ziyaretlerde bulundum. Bizleri son derece nazik bir biçimde karşılayarak görüş ve düşüncelerini paylaştı. Hatta genel merkezimize iade-i ziyarette bulunarak Sayın Genel Başkanımızla da görüştüler.

Bende iki İçişleri eski bakanının sohbetinden ve tecrübelerinden istifade edebilmek imkanına sahip oldum. Öncelikle belirmek isterim ki; Sayın İdris Naim Şahin teklifimize başlangıç itibariyle olumlu yaklaştı. Ancak zaman darlığı ve hızlı hareket etmek mecburiyetinde bulunmamız hali, arzulanan bu adaylığın gerçekleşmesini mümkün kılmadı. Sürecin en başından itibaren gösterdiği nezaket ve hoşgörü için kendisine müteşekkir olduğumu ifade eder, saygılar sunarım.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu