Sinema

“İki Gözüm: Ahmet” filminin yapımcıları ihtiyati tedbir kararına tepki gösterdi

Sanatçı Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan ve 7 Şubat Cuma günü vizyona girmesi beklenen “İki Gözüm Ahmet” filmi ile ilgili olarak Kaya’nın varislerinin talebi üzerine mahkeme tarafından “İhtiyati Tedbir” kararı alınmıştı. Kararın üzerine basın açıklaması yapan filmin yapımcılarından Ömer Demiral, “Filmimiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun bir şekilde çekilmiştir. Herhangi bir telif hakkı içermemektedir” dedi.

FİLMİN GÖSTERİMİ DURDURULMUŞTU

Sanatçı Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan “İki Gözüm Ahmet” filmi ile ilgili olarak Kaya’nın varislerinin talebi üzerine İstanbul 26. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin “İhtiyati Tedbir” kararı alındı. Karar üzerine filmin yapımcıları ve filmin hukuk danışmanı tarafından Hilton İstanbul Maslak Otel’de konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı.

Yapılan “filmimiz telif hakkı içermemektedir” şeklindeki yapılan açıklamaya filmin yapımcısı Eşref Bukan ve Ömer Demiral, filmin yönetmenleri Hakan Gürtop, Gani Rüzgar Şavata, filmin genel danışmanı Nurettin Soydan, oyuncu Özgür Tüzer, hukuk danışmanı Avukat Hacı Orhan ve Avukat Volkan Yolcu katıldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu