ManşetYaşam

İki müşterisini darp eden saldırgan taksicinin cezası belli oldu

Aracına binen iki müşterisini darp eden ve darp anlarının saniye saniye kameralara yakalanan Barış K. adlı taksiciye verilen ceza belli oldu. Taksiciler Odası, saldırgan taksiciye 950 TL ceza kesti. Taksiciler Odası, ihraç için de harekete geçti. Saldırganın kendini “Müşteri küfretti, istem dışı yumruk attım” diye savunması inandırıcı bulunmadı. Mobil uygulamanın sahibi özeleştiri yaparak saldırgan taksici ile ilgili hatalı davrandıklarını kabul etti.

SALDIRGAN TAKSİCİ KRİZE NEDEN OLDU

İstanbul Bakırköy’de yaşanan ‘BiTaksi’ kavgasının ardından, darp olayının gerçekleştiği taksi durağının sahibi ile çalışanları açıklama yaptı.

Saldırganın kendileriyle bağlantısının olmadığını ileri sürün taksi durağı sahibi Yunus Çoru, olayı şöyle anlattı: “Müşteriler BiTaksi’den taksiyi çağırıyor. Olay burada patlak verdi. Uygulamalardan kaynaklı bir sorun. Barış K. bu semtin çocuğu ama durakla ilgisi yok. Arkadaşlarımızın kavgaya karışması ve müşterileri darp etmesi söz konusu değil. Hepimiz kavgayı ayırdık” Durakta çalışan taksici Kaya Isıyen ise “Olay günü burada değildim. Şoför olmadığı zaman bu arkadaşları çalıştırıyoruz. Artık durağa almayız kendisini. Sessiz sakin biri normalde” diye konuştu.

DAHA ÖNCE İHRAÇ EDİLMELİYDİ

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) ise Barış K.’yı uygulamadan ihraç ettiklerini açıkladı.
Benzer olayın tekrar yaşanmamasına yönelik denetim mekanizması olmadığını söyleyen İTEO Başkanı Yahya Uğur, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne şikâyetle birlikte taksi sahibine 700 TL ceza verileceğini kaydetti. Uğur, İBB’nin de benzer olaylara 250 TL ceza verdiğini, toplam cezanın 950 TL olacağını belirtti.
Taksiciler Esnaf Odası Genel Sekreteri Hüseyin Aslan ise belediyenin taksi ruhsatını alabileceğini dile getirerek, “Disiplin kurulunca para cezası verilir. Ceza Kanunu’na göre yargılama da devam eder. Araç sahibiyle alakalı İstanbul Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği bünyesindeki disiplin kuruluna yazıyoruz. Kurul toplanıp karar veriyor” dedi.

“HATALIYIZ”

BiTaksi kurucusu Nazım Salur, hatalı olduklarını belirterek, olayla ilgili şunları söyledi:
“Şirketimizin hatası, müşterinin olumsuz yorumuna rağmen geri dönülmemiş. Yoksa o taksici açığa alınmış olacaktı. Bu güvenlik açığını giderecek değişiklikleri yaptık. Saldırıya uğrayan O.D.’nin zararını karşıladık. O.D. hukuki süreç başlatacak. Avukatlarımız kendilerine yardımcı olacak. Barış K. markamıza zarar verdi. Tazminat davası açabiliriz.”

Saldıra maruz kalan çift, taksiciden şikayetçi olmuştu. Ayrıca davanın görüşülmesine de devam edilecek.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı