Yerli Dizi

İKİ YAKA BİR MASADA

İKİYAKA

Destekten TR

İki Yaka Bir İsmail Türk ve Yunan oyuncuları bir araya getirdi…

Destekten TR

 

Destekten TR

Ege’nin İki Yakası Atv’nin Yeni Dizisini Birlikte İzledi.

Çekimleri Balıkesir’in dünyaca ünlü turizm merkezi Ayvalık ve Yunanistan’ın Midilli Adası’nda süren, bu yılın iddialı yapımlarından biri olarak kabul edilen ‘İki Yaka Bir İsmail’ dizisi önceki akşam ATV ekranında izleyiciyle buluştu.

Oldukça kaliteli oyuncu kadrosuna sahip olan dizinin yapımcı, yönetmen, oyuncu ve set ekibi ilk bölümü Liman Kardeşler Restoran’da birlikte izledi. Yunan ve Türk oyuncuların ilk bölümünü birlikte ve büyük bir heyecanla izledikleri gözlenirken, ekranda her görünen oyuncunun ekip tarafından alkış yağmuruna tutulması ise renkli görüntülere sahne oldu. Adam Film Tarkan Karlıdağ’ın yapımcılığını, Kemal Uzun’un yönetmenliğini üstlendiği, usta oyuncu Erdal Özyağcılar, Meltem Gülenç, Ellini Filini, Rana Cabbar, İbrahim Kendirci, Eylem Yıldız, Bülent Şakrak, Nail Kırmızgül, Serhat Özcan, Gökhan Yıkılkan, Gizem Denizci, Cansu Dağdelen, Şener Kökkaya, Özlem Şendiç, Zeynep Kankonde, Keti Papanika, Manolois Sarmonis, Zafiris Katramadas, Stefanos Damatos, Georgia Liossi, Giannis Chatssigeorgious gibi oyuncuların yer aldığı dizi filmin ilk bölümünün ise beklenenin çok üzerinde reyting aldığı öğrenildi.

ATV ekranlarında önceki gün izleyicinin beğenisine sunulan dizide rol alan Türk ve Yunan oyuncuların birbirleriyle kurdukları dostluk dikkatlerden kaçmadı. Biri Ayvalık’ta diğeri Yunanistan’ın Midilli Adası’nda olmak üzere iki eşi ve her iki evliliğinin üzerinden çocukları olan Balıkçı İsmail’in Ege’nin iki yakasındaki söz konusu evliliklerinin üzerinden 21 yıl geçtikten sonra gelişen ilginç ve komik olayların anlatıldığı dizinin daha ilk bölümde dizikoliklerin tutkunu olmaya başladığı kaydedildi. Türk eşi Hacer ve Yunanlı eşi Kalyopi arasında hiçbir zaman ayrım yapmayan ve birbirlerinde habersiz iki eşiyle yaşamını sürdüren Balıkçı İsmail’i canlandıran usta oyuncu Erdal Özyağcıların, Ayvalık’ta yapılan gala gecesinde oldukça neşeli olduğu gözlenirken, ilk kez bir dizi filmde görev alan usta tiyatro oyuncusu Meltem Gülenç’in ise oldukça heyecanlı olduğu, yerinde duramadığı gözlendi.

Dizinin başrol oyuncusu Erdal Özyağcılar, reytingden çok kaliteli bir eseri ortaya çıkarmayı amaçladıklarını ve ilk bölümde bu anlamda arzu ettikleri kaliteyi yakalamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Dizi ekibinin sempatik oyuncularından Gökhan Yıkılkan, ekip olarak son derece sıcak bir iş ortaya çıkardıklarını kaydederek, ekipteki herkesin birbirleri arasında oluşan elektriğin uyumlu olduğuna dikkat çekti. Balıkçı İsmail’in Türk eşi Hacer’den olan büyük kızını canlandıran Gizem Denizci ile kız kardeşini canlandıran Cansu Dağdelen ise dizinin reyting rekorları kıracağından son derece emin olduklarını kaydetti.

Dizi tutkunlarının ‘Kavak Yelleri’ dizisinden tanıdığı sempatik genç oyuncu İbrahim Kendirci, alternatifi olmayan bir iş yaptıklarını vurgulayarak, dizinin yolunun oldukça açık olduğuna inandığını belirtti. İlk bölümün son derece sıcak ve samimi bir bölüm olduğunu kaydeden Kendirci, dizinin önümüzdeki bölümlerinde vitesi arttırarak daha güzel şeyler ortaya çıkmasını beklediğinin altını çizdi. Dizinin usta oyuncularından Rana Cabbar, ilk bölümde oyuncu arkadaşlarının çoğunun oldukça başarılı olduğunu, özellikle Yunanlı oyuncuların Türkçe bilmedikleri halde kendilerine verilen Türkçe repliklerin altından ustalıkla kalkmalarından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

YUNANLI OYUNCULAR MEMNUN

Dizinin Yunanlı başrol oyuncularından ve Yunanistan’da oldukça popüler olduğu öğrenilen Manolis Sormainis, ATV’nin dev yapımı ‘İki Yaka Bir İsmail’ dizinin Ege’nin barış denizi ve iki yaka arasındaki halkların dostluklarını pekiştirilmesine olumlu katkılar sağlayacağının altını çizerken, dizinin başarılı yönetmeni Kemal Uzun ise ekibin başarılı olabilmek için çok yoğun bir emek harcadığını kaydederek, “Benim amacım Ayvalık halkıyla birlikte ortaya çok güzel bir şey çıkarmaktı. Bu akşam ortaya çıkardığımız eseri umarım hem Ayvalık, hem de Türk halkı beğenir” diyerek, Ayvalık’ı çok sevdiğini ve dizinin reyting canavarına yenik düşmemesi halinde uzun süre Ayvalık’ta çalışmayı arzuladığını sözlerine ekledi. İlk bölümü izledikten sonra tüm oyucu ve film ekibinin birbirlerine sarılarak başarılarını kutlamaları ise duygusal anların yaşanmasına neden olduğu gözlendi.

Ayvalıklı minik oyuncu Onur Umay ise gala gecesinin adeta maskotu gibiydi.

 

haber3.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR