Medya

İki yıl önce katledilen gazeteci Nuh Köklü davasıyla ilgili flaş gelişme

İstanbul Kadıköy’de iki yıl önce arkadaşlarıyla kar topu oynarken esnafın bıçaklı saldırısına uğrayarak, 46 yaşında hayatını kaybeden gazeteci Nuh Köklü’nün katil zanlısı Serkan Azizoğlu’na verilen müebbet hapis cezası onandı. Yargıtay, ‘kasten adam öldürme’ suçundan verilen müebbet hapis cezası oy birliğiyle onandı. Yargıtay 1. Ceza Dairesi, davanın diğer sanığı Nazım Coşanar hakkındaki beraat kararını da onayarak karara bağladı.

İKİ YIL ÖNCE KATLEDİLMİŞTİ

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, açıkladığı kararda şu ifadelere yer verdi:

“Toplanan deliller karar yerinde incelenip, sanık Serkan’ın, maktul Nuh’u kasten öldürme, mağdurlar Kadim, Emrah ve Sema’yı kasten yaralamaya teşebbüs, mağdurlar Sema, Kadim, Emrah, Tamer, Kubilay, Vahit, Nurten, Enver, Elif, Halit, Nurgül ve Ferda’yı silahla tehdit ve hakaret suçlarının sübutları kabul, oluşa ve soruşturma sonuçlarına uygun şekilde suçların niteliği tayin, cezayı azaltıcı bir sebep bulunmadığı takdir kılınmış, savunması inandırıcı gerekçelerle kısmen kabul kısmen reddedilmiş, sanık Nazım hakkında; maktul Nuh’u kasten öldürmeye yardım suçundan elde edilen delillerin hükümlülüğe yeter nitelik ve derecede bulunmadığı gerekçeleri gösterilerek mahkemece kabul ve takdir kılınmış, incelenen dosyaya göre verilen hükümlerde bir isabetsizlik görülmemiş olduğundan, sanık Serkan müdafiinin; haksız tahrik hükümlerinin uygulanması gerektiğine, katılanlar vekilinin; bir sebebe dayanmayan ve yerinde görülmeyen temyiz itirazlarının reddiyle, kısmen re’sen de temyize tabi bulunan hükümlerin tebliğnamedeki düşünce gibi ONANMASINA, 22/01/2019 gününde oy birliği ile karar verildi.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu