Astroloji

İkizler burcundaki yeniayın etkileri nasıl olacak?

25 Mayıs Perşembe gecesi 4 derece İkizler burcunda bir yeniay meydana geliyor. Ankara’ya göre çizdirilmiş yeniay haritasında Oğlak burcu yükselmekte, yeniay haritanın 5. Evine (6. Burcuna) denk düşmekte. Aşağıda bu haritayı görmektesiniz.

İkizler burcunda yeniaylar eğitim, yayıncılık, seyahatler, iletişimle ilgili konularda yeni girişimler açısından uygun zamanlar olarak görülür. Yeniayın Ankara’ya göre çizdirilmiş haritada 5. Eve denk düşüyor olması, çocuklar ve gençler, sporcular, sanatçılar, sportif ya da eğlenceli mekanlar ve aktivitelerle ilgili konularda atılacak yeni adımların işaretçisi olarak görülebilir. Yeniayın yöneticisi Merkür haritanın 4. Evinde güçlü durumda. Bu görünüm, yeni adımların başarılı ve sağlam temeller üzerine oturacağını göstermekte. Yeni girişimlerin, yeniaydan en az bir gün sonra yapılması önerilir. Kısacası, 26 Mayıs Cuma akşamından itibaren önümüzdeki iki haftalık süre içerisinde atacağımız yeni adımların, yapacağımız girişimlerin ayağını yere sağlam bastırabileceğiz. Yeniayın Jüpiter ve Venüs ile uyumlu açılarda olması da bunu olumlu yönde destekliyor.

Yeniay derecesi Türkiye astroloji haritasının 12. Evin denk düşüyor. Aşağıda bu iki haritayı üst üste görmektesiniz.

Astrolojide 12. Ev gizli ya da perde arkası veya farkında olunmayan işleri temsil eder. Gizli örgüt ve tarikatlar, gizli işler çeviren kişiler, gizli düşmanlıklar bu evin ana konusudur. Hastaneler, hapishaneler, sanatoryumlar, bakımevleri gibi kapalı alanlar ve bu alanlarda bulunan kişiler de yine 12. Evle bağdaştırılır. Yeniayın bu alana denk düşüyor olması, yaklaşık iki hafta kadar sonra ortaya çıkmak üzere, bu alanlarla ilgili bazı adımların atılacağını gösteriyor olabilir.

Transit Mars da Türkiye astroloji haritasının 12. Evinden geçiş yapmakta, Ay derecesini tetiklemek üzeredir. Mars-Satürn karşıtlığı, Ay derecemiz üzerinde çalışacaktır. Tüm bunlar, bu ayın son günlerine doğru, yukarıda saydığımız alanlarda bazı streslere işaret ediyor olabilir. Mars-Satürn karşıtlığı 29 Mayıs’ta kesinleşiyor. Ama daha öncesinde, 27 Mayıs Cumartesi günü İkizler burcundaki Ay bu iki gezegenin karşıtlığını tetikliyor. Arka planda dönen işlere, bazı girişim hazırlıklarına karşı dikkatli olmak gereken birkaç günlük sürece giriyoruz.

Aşırılıklar, abartılar

Venüs-Uranüs-Jüpiter-Plüton gezegenlerinin oluşturduğu ve hafta boyunca etkili olan T-Kare açı kalıbının etkisi, ilişkilerde, yeme içmede, harcamalarda abartılara açık olduğumuzu gösteriyor. Ay’ın öncü burçlardan geçiş yaptığı günlerde bu daha da belirgin olacak. Yani Ay’ın Koç burcunda hareket ettiği Pazartesi günü ve Salı gününün bir kısmında; Ay’ın Yengeç burcunda hareket ettiği Cumartesi gününün ikinci yarısında ve Pazar günü boyunca. Saydığımız bu günlerde boyumuzun üzerinde işlere kalkışabiliriz. Her zaman verdiğimizden daha fazla etkin olmak isteyebiliriz ya da gereğinden fazla tepki verebiliriz. Kısacası dengeyi tutturmakta zorlanabiliriz. Bütün bunlar harcamalara da yansıyabilir.

İlişkilerde dikkatli olmak gereken günler

Venüs-Plüton karesinin ilişkilerde gerginlik riski taşıyan etkileri haftanın ikinci yarısında kendini gösterecek. Özellikle bu açının kesinleştiği Perşembe günü ve Ay’ın bu iki gezegenle uyumsuz açılar yapacağı Pazar günü ilişkilerimizde dikkatli olsak iyi ederiz. Nelere dikkat etmeliyiz konusuna gelince… Şartlarımızı gereğinden fazla zorlamayabiliriz. Meydan okumalara, güç çekişmelerine girmekten uzak durabiliriz. Karşımızdaki kişiye baskı yaratacak kadar üzerine gitmeyebiliriz. Kıskançlık, intikam alma duygusu, aşırı kontrolcü davranışlardan ya da baskı yapmaktan uzak durmamız iyi olur. Venüs-Plüton arasındaki gergin açılar, ilişkiyi geri dönülemez bir noktaya çekme riski taşır. İlişkilerdeki krizler, yıpratıcı sonuçlar yaratabilir.

Karşılıklı fedakarlıkla her şey çözülür!

Venüs-Plüton karesinin ilişkilerde güç çekişmelerine çeken gergin enerjisinin yanı sıra etkin olacak Merkür-Neptün altmışlığı, biraz egomuzu geri çekerek, karşılıklı taviz vererek gerginliği azaltabileceğimizi, çözüm üretebileceğimizi gösteriyor. Yeri geldiğinde geri adım atabilmesini bilmek gerekir. Haksız olduğunda özür dileyebilmek veya “haklısın” diyebilmek gerekir. Hafta sonunda etkili olacak bu açı, karşılıklı iletişimde empatiyi destekliyor. Çözüm üretebilme şansını arttırıyor. Önem verdiğimiz kişilerle yapacağımız konuşmalar açısından Cumartesi akşamından sonrasını ve Pazar gününü kullanabiliriz.

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hareketli ve dinamik bir gündeyiz. Kısa bir tatilin ardından başladığımız yeni haftada kendimizi daha dinamik ve girişken hissedebiliriz. Ay’ın Jüpiter ile karşıt açısının etkin olduğu günün ilk yarısında bunu daha da belirgin bir şekilde hissedeceğiz. Öte yandan, iyimserlik ve yüksek beklentilerin etkisiyle boyumuzdan büyük işlere kalkışma, abartma, aşırılığa kaçma riski de taşıyan bir gündeyiz. Ay-Jüpiter-Venüs-Plüton gezegenlerinin oluşturduğu ve gün boyunca etkili olan Büyük Kare açı kalıbının etkisi, ilişkilerde, yeme içmede, harcamalarda abartılara açık olduğumuzu gösteriyor. Bu etki günün tamamında kendini gösterecek. Ay-Venüs kavuşumunun hoş, keyifli etkileri devrede olsa da, zorlu açılarla birlikte geldiği için, tüm ilişkilerde dikkatli olmak gerekiyor… Gece saatlerinde Ay-Plüton karesinin ardından Mars ile altmış derecelik açıya ilerliyor. Halen aktif ve agresyona açık saatlerdeyiz, dikkat!

Salı gününün ilk yarısında Ay Koç burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde daha aktif olurken, öğle saatleri sonrasında sakinleşmeye başlayabiliriz. Ay’ın Satürn ile üçgen açısının ardından Uranüs ile kavuşumu, yenilik ve değişiklik gerektiren işleri aktif etmek, etkin pozisyondaki kişilerle görüşmek, para işlerini halletmek, kural ve nizam değişikliği gerektiren işleri yapmak açısından sabah saatlerinin uygun olduğunu gösteriyor. Saat 10:00 sonrasına kalmamak kaydıyla, nitekim bu saat itibariyle Ay boşluğa girmiş olacak (09:59). Saat 15:32’de Ay’ın Boğa burcuna geçmesiyle birlikte iş ve girişimler açısından uygun bir zaman dilimine girmiş oluyoruz. Ertesi güne yansıyan huzurlu, rahat ve sağlam ilerleme imkanı sağlayan bir zaman dilimindeyiz. Değerlendirebiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakin ve huzurlu bir gündeyiz. Ay-Merkür kavuşumunun etkili olduğu sabahın erken saatlerinde önemli konuşma ve yazışmalarımızı yapabiliriz. Ticari girişimlerimizi, para işlerimizi halledebiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri ve sonrasında maneviyat, yardımlaşma, destek alışverişleri açısından çok güzel bir enerji akışı var. Değerlendirebiliriz. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri civarında ve sonrasında girişeceğimiz işlerde ve yapacağımız konuşmalarda etki yaratabilir, güçlü bir ilerleme kaydedebiliriz. Bu açının kesinleşeceği 22:48 sonrasında başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor.

Perşembe gününün ilk yarısında (15:15’e kadarki zaman diliminde) Ay Boğa burcunda ve boşlukta ilerliyor olacak. Ay’ın İkizler burcuna geçeceği 15:15 öncesinde girişeceğimiz işlerde sağlam ve kalıcı sonuçlar elde edemeyebiliriz. Ya da işlerin ne yönde gelişeceğini bilemeyiz veya kontrol edemeyiz. Bu yüzden biraz beklemek daha faydalı olabilir. Gece 22:34’te yeniay gerçekleşiyor ve yeni adımlar açısından daha uygun bir sürece giriyoruz. Yazımın giriş kısmında bu konu hakkında detaylı bilgi veriyorum. Okuyabilirsiniz. Venüs-Plüton karesinin etkili olduğu gün boyunca ilişkilerde güç çekişmeleri ve gerginlikler söz konusu olabilir. İlişkilerin iyiliği açısından şartları fazla zorlamasak isabet ederiz. Kıskançlık, intikam alma duygusu, aşırı kontrolcü davranışlardan ya da baskı yapmaktan uzak durmamız iyi olur.

Cuma günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişim ve haberleşme açısından hayli aktif bir gündeyiz. Sabah erken saatlerden itibaren önemli görüşmelerimizi aktif edebiliriz. Eğitim ve yayıncılık alanında yeni iş ve girişimler açısından biraz daha, en azından akşam saatlerine kadar beklemek iyi olur, ama eğer gerekiyorsa, Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarı da kullanılabilir. Ay-Neptün karesinin biraz kafa karışıklığı yarattığı öğle saatlerin ardından, Ay’ın Venüs ile altmış derecelik açıya ilerlediği günün ikinci yarısını her türlü iş ve girişimlerimiz için kullanabiliriz. Bu açının kesinleşmeye yakınlaştığı akşam saatleri ilişkiler açısından en olumlu zaman dilimi olarak gözükmekte. Artistik ve sanatsal konular, estetik ev güzellikle ilgili konular, dekorasyon, giyim kuşam alışverişleri açısından da uygun bir zaman dilimindeyiz. Değerlendirebiliriz.

Cumartesi gününün ilk yarısında Ay İkizler burcunda ilerliyor. Ramazan’ın ilk günündeyiz. Hepimize huzur, güzellik ve barış getirmesini diliyoruz. Bir gün öncesine nazaran daha hareketli, ama bir o kadar da zorlu bir gündeyiz. Ay-Mars kavuşumunun etkili olduğu sabah erken saatlerinde gergin hissedebiliriz. Ardından gelen Ay-Satürn karşıtlığı, sanki bir gaza bir frene basar gibi, girişim yapmak istediğimiz konularda bir harekete geçip, bir durulma zamanlarında olduğumuzu göstermekte. Bu açıdan sabah saatlerinde biraz depresif, engellenmiş hissedebilir, harekete geçmekte zorlanabiliriz. Saat 09:18’de kesinleşen Ay-Uranüs altmışlık açısı, en azından kendimizi biraz daha özgürleşmiş hissetmemize yardımcı oluyor. Belki de olayları akışına bırakmak, fazla kastırmamak daha iyi olur. 09:18-14:24 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, 14:24’te Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal açıdan aktif, ailevi ve ulusal konuların vurgu kazandığı bir öğle sonrası bizi bekliyor. Yardımlaşma, merhamet, şefkat ve empati bugünün anahtar sözcükleri…

Pazar günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi temaların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Merkür-Neptün altmışlığının kesinleştiği bu güzel günde, başkalarıyla ilişkilerimizin daha rahat ve huzurlu yürümesi açısından egomuzu geri çekebilmeli, bazı şartlarda geri adım atabilmeli, fedakarlık gösterebilmeliyiz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu öğle saatlerinde abartılı duygusal tepkiler vermeye açık olacağız. Ay’ın Neptün ve Merkür ile uyumlu açılarının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde yapacağımız konuşma ve yazışmalarımızda duygularımızı daha etkili bir şekilde ifade edebilir, karşımızdaki kişiler üzerinde duygusal anlamda etki yaratabiliriz. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu gece saatlerinde agresif, gergin ve yıpratıcı bir duygusal atmosfer söz konusu olabilir, dikkat!

Sevgi, ışık ve umutla!

ASTROLOG ÖNER DÖŞER

www.onerdoser.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu