Gündem

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eviyle ilgili yayınlara soruşturma

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’un evi bazı medya organlarında haber konusu yapılınca konuyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Altun’un yaşadığı evin açık adresinin ve fotoğraflarının yayınlandığı paylaşımlarla ilgili terör örgütlerine hedef göstermek suçundan soruşturma açıldığı öğrenildi.

MEDYADA TARTIŞMA KONUSU YAPILDI

Fahrettin Altun’un ikametgah adresi ve fotoğrafının paylaşıldığı yayınlara ilişkin “Terör örgütlerine hedef göstermek” suçundan soruşturma başlatıldığı haber veriliyor.

Fahrettin Altun, Üsküdar Kuzguncuk’taki evinin arka tarafında Vakıflar Genel Müdürlüğü uhdesinde bulunan araziyi, açılan kiralama ihalesi sonucunda 10 yıllığına kiraladı. Bazı yayın organlarında, arazi üzerinde temizlik ve güvenlik nedeniyle yapılan bahçe düzenlemeleri sırasında yerleştirilen modüler bir çardağın İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından izinsiz yapılaşma olduğu gerekçesiyle kaldırıldığı iddia edilerek Altun’un ikametgahının açık adresi ve fotoğrafı yayımlandı.

SORUŞTURMA AÇILDI

Fahrettin Altun’un ikametgah adresi ve fotoğrafının bazı basın yayın organlarında yayınlanması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Başsavcılık tarafından söz konusu yayınlar üzerine “Terör örgütlerine hedef göstermek” suçundan soruşturma başlatıldı.

İletişim Başkanı Atun’un açık adresinin paylaşıldığı yayınlara, terör örgütlerine hedef göstermek suçundan soruşturma açıldı.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu