ManşetSpor

İlhan Cavcav’ın Hamzaoğlu Serzenişi

Gençlerbirliği Spor Klübü’nün tecrübeli ve başarılı başkanı İlhan Cavcav Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu’na serzenişte bulundu.  “Hamza Hamzaoğlu’na kırgınım” diyen Cavcav Galatasaray ile ilgili görüşlerini de basın mensuplarıyla paylaştı.

Gazetecilerin Bursa hocası Hamza Hamzaoğlu hakkında yönelttiği soruya İlhan Cavcav söze “Hakikaten iyi hoca, disiplinli bir arkadaşımız. Galatasaray gibi bir ekipte oynamış ve takımı biliyor.” şeklinde başladı ama ardından Hamzaoğlu’na serzenişte bulundu.

Hamzaoğlu, Başkan Cavcav’ı üzmüş

Başkan Cavcav Hamzaoğlu ile ilgili olarak “Boşta olduğu zaman Bursaspor’a gitmeden evvel telefon ettim. ‘Gel, Ankara’ya, Gençlerbirliği’ni çalıştır’ dedim. Hamzaoğlu, ‘Çok teşekkür ederim Türkiye’de çalışmayı düşünmüyorum, Avrupa’ya gideceğim’ dedi. 3-5 gün geçti, baktım Bursaspor ile anlaşma yaptı.” şeklinde kırgınlığının sebebini anlattı.

Galatasaray’da sorun yönetim

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Galatasaray’da yönetim hatası olduğunu “Galatasaray’da biraz yönetim hatası var. Hamza Hamzaoğlu’nu niye bıraktıkları, neden devam etmediklerini bir spor adamı olarak düşündüğüm zaman buna mantıklı bir izah bulamıyorum.” şeklindeki sözleriyle açıkladı.

İbrahim Üzülmez konusunda gelinen son nokta 

Başkan Cavcav, teknik direktörleri İbrahim Üzülmez’in son durumunun 15 gün içinde netleşmesini beklediğinei belirtit ve “Şu an ‘gel anlaşalım’ demeyi doğru bulmuyorum.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hocamız, durumunun 1 hafta 10 gün içinde netleşeceğini açıklamış. Görüşmeye gerek yok. Sezon sonuna 6 maç var, 18 puan eder bu da aşağı yukarı 1 buçuk ay yapar. Biraz yukarılara çıkalım. Şu anda ‘gel anlaşalım’ demeyi doğru bulmuyorum çünkü ben İbrahim Üzülmez’i almaya karar verdiğim zaman yönetimi topladım. Yönetime sorduğumda da kimse onay vermedi. ‘Bu arkadaşa güveniyorum başarılı olacağına inanıyorum ve böyle olmasını istiyorum’ deyince, yönetici arkadaşlarım refakat ettiler, eksik olmasınlar. İbrahim Üzülmez’i getirdik ve İbrahim de Allah için başarılı oldu. Gerçi 2-3 maç kaybettik ama futbolda bu normal, olağan bir şey.”

 

 

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı