Magazin

İlyas Salman, Şahan Gökbakar’dan Engin Altan Düzyatan’a kadar birçok ünlü oyuncuya salladı…Cevap Emin Pazarcı’dan geldi

Bir radyo programına katılan oyuncu İlyas Salman, Cem Yılmaz’dan Çağatay Ulusoy’a Burak Özçivit’ten Engin Altan Düzyatan’a varıncaya kadar birçok ünlü oyuncu hakkında sivri açıklamalarda bulundu. Hızını alamayan İlyas Salman, Şahan Gökbakar’a Recep İvedik üzerinden çattı. Cem Yılmaz için sarf ettiği “saray soytarısı” ifadesine açıklık getiren Salman’a cevap Akşam gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı’dan geldi. Pazarcı, Salman’ı milyonların sevgilisi olan ünlü oyunculara saldırarak içindeki aşağılık duygusunu açığa vurduğunu iddia etti.

SALMAN: “ŞAHAN GÖKBAKAR AKTÖR OLAMAZ!”

Şahan Gökbakar’a Recep İvedik üzerinden ağır ifadelerle yüklenen Salman, “Mesela Recep İvedik. Hayatta beş saniye tahammül edemedim seyretmeye. Çünkü gayri ahlaki şeyler yapılıyor. Şahan Gökbakar aktör olamaz”. diye konuştu.

Salman, geçmişte Cem Yılmaz ile ilgili şunları anlattı: “Bir gün arkadaşın bir tanesi “Cem Yılmaz ile ilgili ne düşünüyorsunuz” dedi. Saray soytarısı dedim. Cem de üzülmüş. “Başkası söylese üzülmezdim ama İlyas abi söyleyince üzüldüm” demiş. Ben de açıklamasını yaptım. Cem Yılmaz’ın kabiliyeti her insanda yok ama yeteneğini ne için kullanıyorsun, o çok önemli. Yani bir yaraya parmak basıyor musun, hayır. Onun için söyledim.”

“ÇAĞATAY ULUSOY, BURAK ÖZÇİVİT, ENGİN ALTAN DÜZYATAN VASAT AKTÖRLER”

Salman’ın hedefinde Çağatay Ulusoy, Burak Özçivit, Engin Altan Düzyatan da vardı.  “Çağatay Ulusoy, Burak Özçivit ve Engin Altan Düzyatan bu sanatçıları takip etmeye çalışıyorum ama vasat aktörler bunlar. Sınırı geçer geçmez ya da sınırda boğulurlar. Hayat ile akraba değil oynadıkları tiplemeler. Çünkü sanat dediğimiz şey; doğal ve toplumsal olayların belirli bir mantık ve estetik süzgecinden geçirilerek yeniden oluşturulmasıdır. Yani sanatla hayat hısım olmalı. Sanat, hayatın kendisi değildir ama gibisidir. En azından gibisine benzetmek lazım. Biçimsel demokrasi zibidilikleri yaparak, biçimsel komiklikler yaparak sinemayı geliştiremezsiniz, aktör de olamazsınız, faktör olursunuz” dedi.

EMİN PAZARCI: KENDİNİ SANATÇI SANMAYA BAŞLADI

Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, İlyas Salman’ın söz konusu açıklamasını sosyal medya hesabı üzerinden eleştirdi. Salman için  “İçindeki yetersizliği ve aşağılık duygusunu dışa vuruyor’ diye yazan Pazarcı,
Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Vaktiyle tipi bozuk bir adama ihtiyaç vardı. Solcu diye, İlyas Salman’ı seçip bazı filmlerde oynattılar. O da kendini sanatçı sanmaya başladı. Bu adam şimdi milyonların sevgilisi olan sanatçılara saldırıyor. İçindeki yetersizliği ve aşağılık duygusunu dışa vuruyor’ ifadelerini kullandı.

blank

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu