MagazinMüzik

İlyas Yalçıntaş’ın İran konserleri iptal oldu…Bakın hangi gerekçeyle?

Son yılların pop müzikteki başarılı yorumculuğuyla dikkat çeken ismi İlyas Yalçıntaş’ın 9 Mayıs’ta yapılacak İran’daki Anzeli konseri, başlamasına saatler kala iptal edildiği haber veriliyor. 10 konserlik İran turnesine çıkan başarılı yorumcu konserinin iptal edilme şokuyla karşı karşıya kaldı. Peki Yalçıntaş’ın İran konseri neden iptal edildi?

GEREKÇE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ
İran İrşad Bakanlığı’ndan alınan izin belgesine rağmen konserler, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri gerekçe gösterilerek, İran Devleti tarafından güvenlik nedeniyle iptal edildi.

İlyas Yalçıntaş, konserlerinin iptal edilmesinin ardından bu sabah İstanbul’a döndü. Morali hayli bozuk olan Yalçıntaş, konserlerin iptal olmasıyla ilgili açıklama yaptı.

YALÇINTAŞ: “ÇOK ÜZGÜNÜM”
“Tam 4 aydır emek verdiğimiz İran konserlerimiz maalesef iptal oldu. Aylardır bizden istenilen her şartı yerine getirdik. Konserimiz için gerekli tüm izinler çıktı. Bu izinlerle birlikte İran’ın çeşitli kentlerinde konser programımızı oluşturduk. İlk konserimiz 9 Mayıs’ta Anzeli’deydi. Biletleri satışa çıktıktan kısa bir süre sonra tükendi. Konserin başlamasına saatler kala, elimizde izin belgelerimiz olmasına rağmen tüm konserlerimiz iptal edildi. Çok şaşırdık. Önce bir açıklama yapmadılar ardından yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini gerekçe gösterdiler.

“İRAN HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
İranlı müzikseverlerle buluşmak benim için çok önemliydi. Onlar da sabah saatlerinde itibaren konser alanında beklemeye başladılar. Karar sonrası tepki gösterdiler ve beni yalnız bırakmayıp otel kapısında beklediler. Böyle bir duruma maruz kaldığım için çok üzgünüm. Aylardır hazırlandığımız, emek verdiğimiz konserlerimizin nedensizce iptal edilmesi beni çok üzdü. İran halkına beni destekledikleri için çok teşekkür ediyorum ama umudumuzu kaybetmedik.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu