Medya

Independet Türkçe yazarından Ali Karahasanoğlu’na “hödük” tepkisi

Akit yazarı Ali Karahasanoğlu’nun bugünkü yazısında kadın cinayetleriyle ilgili kaleme aldığı yazısı tepkilere neden oldu. Independent Türkçe sitesinin yazarı Bülent Şahin Erdeğer,  Karahasanoğlu’na çok sert tepki verdi. Erdeğer, isim vermeden Karahasanoğlu için “Hödük” ifadesini kullandı.

 

Bugünkü yazsısında “Kadınlar Günü’nü kutlayacaklarına.. Dine saldırıyorlar” diyen Karahasanoğlu yazısında şu ifadelere yer verdi:


“Kaçan kızlar, serseri erkekler tarafından öldürülünce, dindarlara saldırıyorlar: “Ortaçağ kafası öldürdü”. CHP’li milletvekilleri, “kadının gece bara gitmesine itiraz edemezsiniz” diyor. Oysa, bizler, “Kadın da olsa, erkek de olsa.. İnsanın barda-pavyonda ne işi var diyoruz..”

Biz kötü oluyoruz..


Karahasanoğlu’nun bu ifadeleri sosyal medyada eleştirilere neden oldu. Independent Türkçe’nin yazarı Bülent Şahin Erdeğer, sosyal medya Twitter hesabından Karahasanoğlu için “Bu hödük şunu asla anlayamayacak. Kadına karşı şiddeti sadece bara giden görmüyor ki o mağdurun da yanında önce dindar yer almalı. Kendisine ait olmayan suçları savunan bir dil kullanmak sonra da suçlusu niye ben oluyorum demek tek kelimeyle ahmaklıktan başka bir şey değil.” ifadelerine yer veren sert bir paylaşım yapması dikkatlerden kaçmadı.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu