Spor

İngiltere Premier Ligi’nde Amazon dönemi…Yeni yayıncılıkta göze çarpan özellikler neler?

İngiltere Premier Lig’de Amazon dönemi… 3 Aralık’ta oynanan maçlarla birlikte Amazon prime video OTT sistemi üzerinden maç yayınları başladı. Amazon’un bu ilginç hamlesiyle artık yeni bir yayıncılık dönemine geçildi. Amazon prime video ile 3 Aralık 2019 tarihinde oynanan Crystal Palace-Bournemouth ve Burnley-Manchester City maçları yayınlandı.

Premier Lig’de Amazon’la birlikte yeni bir dönem başladı. Amazon üzerinde stream maç yayınları dün gece oynanan Crystal Palace-Bournemouth ve Burnley-Manchester City maçları ile başladı. OTT üzerinde kullancılara özel deneyimler kazandıran yayıncılık sistemi ile artık futbol maçlarını izlemek çok farklı olacağı konuşuluyor.

Amazon’un; İngiltere Premier Lig’in yayın haklarının 20 maçlık bir kısmını satın almasını takiben bu hafta oynanan 10 maç, yalnızca Amazon Prime Video aracılığıyla yayınlanacak. Bu maçlar dışında Noel’de yayınlanacak Boxing Day maçları da yalnızca bu platformda yer alacak.

Amazon’un 20 maçın yayın hakları için Premier Lig’e yaklaşık 90 milyon sterlin ödediği düşünülüyor ve bu anlaşma 3 yıl sürecek. Maçlar 30 günlük denemeyle ücretsiz izlenebilecek. Amazon, bu anlaşmayı yeni kullanıcıları platforma çekme fırsatı olarak görüyor.

AMAZON MAÇ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Amazon’un maç yayına ilk başladığı bu hafta içi fikstüründe İngiltere saati ile maçlar 19:30’a TSİ ile 22.30’da başladı. Bugün ve yarın oynanacak maçlarda TSİ ile 22:30 ve 23:15 saatlerinde başlayacak.

Sadece stadyum sesini açma imkanı var, 40 spiker ve yorumcu ile anlaşıldı.

Maçı izlerken sadece stadyumdaki taraftarların sesini açma imkanı var. Amazon Prime’ın anlaşmasında bulunan 20 maçlık paketinin ilk bölümünün yayını bu hafta içi maçlarla birlikte gerçekleşecek. Amazon bu maçlar için 40 spiker ve yorumcu ile çalışacak

Amazon Prime, Premie Lig yayınları için Thierry Henry, Harry Redknapp, Alan Shearer, Glenn Hoddle, Peter Crouch, Michael Owen gibi önemli isimlerle anlaştı.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu