Yaşam

İngiltere Vize Ücretleri Ne Kadar?

İngiltere’ye gitmek pek çok kişinin hayallerini süslüyor. Böyle bir seyahat için gerekli birtakım prosedürler bulunuyor. Bunlar arasında en çok merak ettiklerimizi nereye, ne kadar ödeme yapacağımız oluşturuyor.

Vize Süreleri Ne Kadar?

İngiltere için turist vizesi almak istediğiniz takdirde ne kadar kalacağınız önemli bir detay. Ücretlendirme buna göre değişiklik gösteriyor. Vize süreleri; 6 ay, 2 yıl, 5 yıl, 10 yıl olarak değişim gösterebiliyor.

Geçerlilik Süresine Göre Vize Ücretleri;

  • 6 Aylık: 113 Dolar
  • 2 Yıllık: 429 Dolar
  • 5 Yıllık: 780 Dolar
  • 10 Yıllık: 978 Dolar

Vize ücretini ödemeden önce bilmeniz gereken şu ki başvurunuz reddedildiği takdirde maalesef ücreti iade alma şansınız bulunmamaktadır.

Vizem Kaç Günde Çıkar?

Vizenizin kaç günde çıkacağı, başvuru yoğunluğuna göre değişim göstermektedir. En geç 21 iş günü içerisinde sonuç alabilirsiniz. yoğunluğun az olması kaydıyla daha erken sonuç almanızda mümkündür.

Acil Olan Durumlar İçin Ek Hizmetlerden Satın Alabilirsiniz.

Vize işlemlerini hızlandırmak ve birtakım esnekliklerden faydalanmak için yapabilecekleriniz nelerdir?

Öncelikli Randevu Servisi: Bu servis sayesinde randevunuzu mesai saatleri dışında almanızı sağlayacak. Ancak bu hizmetin bedeli 63 Pound ve sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’den başvuru yapılabiliyor. Bu hizmeti satın aldığınızda, Genel Ziyaretçi Başvuru Hizmetine ek ödeme yapmış olacaksınız.

Walk in Servis: 60 pound ödeyerek randevunuza erken gelme ve geç gelme ihtimali oluşturabilirsiniz. Bu servisin kullanılabileceği mesai saatleri 08:30 – 15:30 arasında sınırlandırılmıştır.

Süper Öncelikli Vize: 750 pound ödeyerek vize başvurunuzun 1 gün içerisinde sonuçlandırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu hizmeti satın aldığınızda, genel ziyaretçi başvuru hizmetine ek ödeme yapmış olacaksınız. Hizmeti satın aldığınıza dair gerekli belgeyi randevunuza geldiğinizde getirmeniz gerekmektedir.

Öncelikli Vize: Bu servis sayesinde başvurunuzun 5 gün içerisinde sonuçlandırılmasını satın almış oluyorsunuz. Belirtmeliyiz ki randevunuza geldiğinizde, bu servis ile başvuruda bulunduğunuza dair belge getirmeniz gerekmektedir. Öncelikli vize servisi hizmet bedeli 150 pound.

Ücretlerin Ödemesi Nereye ve Nasıl Yapılacak?

Sizler için sıraladığımız hizmetlerden bir veya bir kaçını satın aldıysanız gerekli ücretleri ödemek gerekiyor. Tüm bu ödemeleri başvuru sırasında yapıyorsunuz. Tüm işlemler için elektronik posta adresinize randevu bilgileri, ödeme dekontu ve başvuru numaranız iletilecektir. Çıktılarını alarak başvuru dosyanıza eklemeniz gerekmektedir.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu