MagazinYaşam

Inner Wheel’den Pera Müzesi ziyareti

Pera Müzesi’nde birbirinden önemli sanat etkinlikleri hız kesmiyor. Inner Wheel Kadın Kulübü üyelerinden oluşan bir gurup geçtiğimiz günlerde Pera Müzesi’ne ziyarette bulundu. Kulüp üyeleri, yetkili ağızlardan Pera Müzesi’nde gerçekleştirilen önemli sergiler hakkında brief aldılar.

Müze binasında her katta farklı konseptlerdeki sergi salonlarını dolaşan İnner Wheel üyeleri gurup olarak küratör eşliğinde sergileri gezme fırsatı buldu.

 

Inner Weel Kadın Kulübü üyeleri Pera Müzesi’nde “Bölünmüş Benlik”, “Sessizlik ve Işık”, “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” gibi sergi ve etkinliklerle ilgili önemli sanatçıların eserlerini görme imkanı buldular.

Her yıl bir motto ışığında faaliyetlerini devam ettiren Inner Wheel’ın bu yılki mottosu ise “İz bırakın”…Kulüb’ün bu yılki mottosu da gösteriyor ki Inner Wheel, bu yıl düzenlediği ve önümüzdeki dönemde düzenleyeceği etkinliklerle yine önemli sosyal projelere imza atacak.

INNER WHEEL HAKKINDA:

İlk Inner Wheel Kulübü, 10 Ocak 1924 günü, İngiltere’nin Manchester Rotary Kulübü eşleri tarafından kuruldu. Inner Wheel dünyada 5 kıta, 110 ülkede yaklaşık 3900 kulüp ve 120,000 den fazla üyesi ile faaliyette olan, dünyanın en büyük Uluslararası sivil toplum kuruluşu olarak da biliniyor. Türkiye’de ilk kez 1990 yılında Edirne I.W. Kulübü kurulmuştur.

Kulübün amacı, dostlukları güçlendirmek ve topluma daha düzenli, disiplinli bir şekilde hizmet edebilmek ve uluslararası anlayışı geliştirmek. Bu anlayış, önce İngiltere, İrlanda, İskandinavya ve daha sonra hızla Rotary’nin faaliyette olduğu diğer ülkelere yayıldı. Rotaryen eşlerinin kurduğu Inner Wheel Kulüpleri, 1967 yılında uluslararası kimliklerini oluşturarak dünyanın en büyük kadın kuruluşlarından biri oldu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu