Teknoloji

INSTAGRAM FACEBOOK’UN TAHTINA GÖZ KOYDU

Instagram, özellikle Türkiye’de son zamanlarda geniş kitlelerin rağbet ettiği sosyal medya mecrası oluverdi. Tıpkı Twitter’da olduğu gibi ünlülerin lokomotif olduğu yeni sosyal medya maceramız Instagram yeni özelliklerinin eklenmesiyle Facebook’un tahtına göz dikti.

Önceden sadece fotoğraf paylaşım sitesi olarak bilinen yeni mecra, bundan böyle hiç tanımadığınız kimselere direkt fotoğraf ve video gönderme imkanı veriyor.

Bu yeni özelliklerin birtakım kişilerce suistimal edilebileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Yollanacak cinsel temalı  içeriklerle  istismarın önünün açılabileceği ve cinsel istismar vakalarının artabileceği endişesi dile getiriliyor.

Hem fotoğraf hem de mesaj gönderebilme özelliği kazanan Instagram’ın en çok da Facebook ve Whatsapp’ı etkilemesi sözkonusu.

Tüm bu gelişmeler dünyadaki milyarlarca insanı içine alan sosyal medya mecrasındaki aktörleri daha sert bir rekabete itebileceği konuşuluyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu