Sosyal Medya

İnstagram yeni özelliğini tüm kullanıcılara açtı

Son yılların en gözde sosyal medya platformu Instagram, yeni canlı yayın özelliklerini tüm dünyada kullanıma açtı. Instagram kullanıcıları artık 4 saate kadar süren canlı yayınlar yapabilecek. Ayrıca kullanıcılar, bu yayınlarını 30 güne kadar arşivleyebilme hakkına da sahip olacaklar.

INSTAGRAM’DAN KULLANICILARINI MUTLU EDECEK YENİLİKLER

Sosyal ağ Instagram bugün yeni “Canlı Yayın” özelliklerini duyurdu. Bu güncelleme ile bir saatten uzun canlı yayınlar yapılabilecek, canlı yayınlar 30 güne kadar arşivlenebilecek ve IGTV’ye “Şimdi Canlı Yayında” sekmesi gelecek.

Facebook çatısı altında faaliyet gösteren Instagram, özellikle de 2020’deki gelişmeleri göz önünde bulundurarak, bu yenilikler ile içerik üreticilerinin insanlarla etkileşime geçmesi ve yeteneklerini göstermesine destek olmayı amaçladıklarını açıkladı.

İŞTE YENİ GELEN ÖZELLİKLER

Instagram’ın yeni Canlı Yayın özelliklerinin detayları şu şekilde:

– Tüm dünyadaki Instagram kullanıcıları 4 saate kadar süren canlı yayınlar yapabilecek. Bu güncelleme ile özellikle eğitmen, müzisyen, sanatçı gibi insanların 60 dakika sınırına takılmadan takipçileriyle etkileşim kurması kolaylaşacak. Bir saatten uzun canlı yayın yapabilmek için hesapların IP veya kural ihlali gerçekleştirmemiş olması gerekiyor.

– İçerik üreticilerinin talepleri doğrultusunda, Instagram yakın zamanda canlı yayınların 30 güne kadar arşivlenebilmesini sağlayacak. Bu özellik ile canlı yayınlar Stories ve Akış gönderilerine benzer şekilde arşivlenebilecek.

– Canlı yayınların daha kolay keşfedilebilmesi için IGTV’ye canlı yayınlara özel bir sekme gelecek. Böylece canlı yayınlar, yayın sırasında ve sonrasında IGTV’de kolayca görülebilecek.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu