Sosyal MedyaTeknoloji

Instagram’a sesli mesaj özelliği

Kullanıcıların gözdesi sosyal medya Instagram’a yeni özellik… Sosyal medya ağı Instagram’a gelen son güncellemeyle artık kullanıcılar DM üzerinden sesli mesajlar da gönderebilecek. Instagram’a gelen sesli mesaj özelliği ile 1 dakikaya kadar olan sesli kayıtlar paylaşılabilecek.

AYNI ÖZELLİK MESSENGER VE WHATSAPP’TA DA KULLANILIYOR

Instagram’a sesli mesaj gönderme özelliği eklendi. Platformun mobil uygulamasına gelen son güncelleme sayesinde artık kullanıcılar, birbirlerine ses dosyası biçiminde mesajlar gönderebilecek.

Yeni özelliğe Instagram’ın direkt mesaj (Direct message, DM) bölümünden ulaşılabiliyor. Kullanıcılar, DM üzerinden 1 dakikaya kadar sesli mesajlarını paylaşabiliyor. Instagram’ın sözkonusu bu güncellemesi, iOS ve Android için kullanıma sunuldu.

Uygulamanın son versiyonunu güncelleyenler, mikrofon tuşuna basılı tutarak mesajlarını kaydedebiliyor. Basılı tutulan mikrofon tuşu serbest bırakıldığında, kaydedilen mesaj karşı tarafa otomatik olarak gönderiliyor.

GEÇ BİLE KALINDI

Aslında Instagram’ın ana şirket Facebook’un Messenger platformunda uzun süredir bulunan sesli mesajlaşma özelliğinin Instagram’a biraz geç bile geldiğini söyleyebiliriz. Sesli mesajlar, WhatsApp başta olmak üzere WeChat gibi mesajlaşma platformlarında da sık tercih edilen bir iletişim yöntemi haline gelmiş durumda.

Hikayeler ve benzeri çoğu popüler özellik de olduğu gibi sesli mesajların da Instagram’a Snapchat gibi rakip uygulamalardan oldukça geç geldiği yorumları yapılıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu