Sosyal MedyaTeknoloji

Instagram’da devreye girmesi beklenen “regram” tuşu ne işe yarayacak?

Instagram, “regram” tuşu üzerinde çalıştığı öğrenildi. Peki, yakın zamanda devreye girmesi beklenen regram tuşu ne işe yarayacak? İşte, regram tuşu özelliği ile ilgili detaylar… Instagram’ın yeni uygulaması regram, tıpkı Twitter’daki retweet özelliği işlevi görecek. Devreye girecek olan regram tuşu sayesinde diğer kullanıcıların gönderilerini paylaşmak mümkün olacak.

INSTAGRAM’DA ETKİLENİŞİ ARTTIRMASI BEKLENİYOR

Instagram’ın kullanıcıların hizmetine sunacağı ve rağbet edilmesi beklenen yeniden paylaşma özelliği gizlilikle test ediliyor. Facebook bünyesinde olan Instagram, tek bir tuşla diğer bir kullanıcının paylaştığı fotoğraf ve videoların yeniden paylaşılmasını sağlayacak. Bu özelliğin şu an üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla dolaylı olarak kullanılabildiği haber veriliyor.

‘Regram’ tuşu gönderilerin hemen altında, “beğen”, “yorum yap” ve “gönder” tuşlarının yanına katılacak. Bu tuşu kullandığınızda, söz konusu paylaşım sizin profilinizde yer alacak ve sizi takip eden insanlar tarafından da görülecek.

The Next Web tarafından fark edilen yeniden paylaşma özelliğinin yanı sıra, Instagram bir dizi yeni özelliği daha önümüzdeki aylarda sosyal ağa dâhil etmeyi planlıyor.

Test edildiği belirtilen yeni özellikler arasında Instagram Hikayeleri’ne GIF ekleme, hikayeleri arşivleme ve yeni paylaşım seçenekleri yer alıyor.

Yeni paylaşım seçenekleri, Instagram gönderilerinin yakın arkadaşlardan oluşan bir gruba özel olarak gönderilmesini ve gönderiler ile profillerin kolaylıkla WhatsApp üzerinden paylaşılmasını içeriyor.

Küçük bir kitleye açılarak test edilen bu özelliklerin Instagram’a eklenmesi ise kesin değil. Ancak en az birkaç tanesinin testlerde olumlu sonuçlar alması ve önümüzdeki dönemde sosyal ağa gelmesi bekleniyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu