İnternetTeknoloji

Instagram’da IGTV için beklenen özellik nihayet geldi

Instagram’ın video paylaşım uygulaması IGTV, bugüne kadar beklentileri karşılayamamıştı. Bu olumsuz sonucun ortaya çıkmasında en büyük sebebinin yalnızca dikey videoların desteklenmesi gösteriliyor.

IGTV İÇİN YATAY MOD MERAKLA BEKLİYORDU

Instagram, sahada yaşanan sıkıntıyı fark ederek hamlesini gerçekleştirdi. Kullanıcı sayısını arttırmak isteyen Instagram, sorunu çözmek için yatay mod desteğini sunmaya başladı.

DİKEY KULLANIM TEPKİ ALDI

Tam ekran ve dikey videolar için tasarlanan IGTV, bu özelliğiyle beraber kullanıcılarından tepki çekiyordu. Sosyal medya platformlarında birçok içerik üreticisinin yatay video formatında paylaşım yapması IGTV’nin başarızlığına yol açıyor. Instagram sonunda eleştirileri dikkate aldı ve yatay mod özelliğini ekledi.

Geçtiğimiz günlerde IGTV için videoları anasayfada paylaşma özelliği sunulmuştu. Yeni gelen yatay video özelliği ile beraber Instagram, YouTube’un kullanıcı kitlesini kazanmak istiyor.

Bu durum en azından bu dönemde pek mümkün gibi gözükmese de kullanıcılarının beklentilerini yerine getirerek IGTV, başarısını yükseltecektir.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı