Yerli Dizi

Instagram’dan Direct uygulamasıyla ilgili yeni karar… Messenger da etkilenecek mi?

Instagram, "Direct" uygulamasından vazgeçtiğini açıkladı. Instagram'da konuşmalar bugün olduğu gibi doğrudan uygulamanın içinde olacak.

Instagram, “Direct” uygulamasını desteklemeyi bırakacağını açıkladı. 2017’nin Aralık ayında mesajlaşma özelliğini Direct adı altında ayrı bir uygulama olarak yayınlayan Instagram, bu kararından geri dönüyor.

DIRECT UYGULAMASI RAĞBET GÖRMEDİ

Daha önce Instagram’da mesajlaşmak isteyen kişileri Direct uygulamasını indirmeye teşvik eden şirketin, bugün kullanıcılara bir bildirim göndererek Direct uygulamasını kaldıracağını duyurması dikkatlerden kaçmadı.

Görüntülenen bildirimde gelecek aydan itibaren uygulamayı desteklemeyeceğini belirten şirket, konuşmaları doğrudan Instagram uygulamasına taşıyacak. Bir çok kullanıcının hayatında bir şey değiştirmeyecek olan bu kararın şimdi de Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger için de geçerli olup olmayacağı merak ediliyor.

Instagram’ın da sahibi olan aynı şirket, Instagram’dan önce Messenger’ı da Facebook’tan ayırarak, tek başına bir uygulama olarak piyasaya sürmüştü. Süreç içinde işletmeler için bir reklam aracına dönüşmeye başlayan ve anlık oyunlar gibi bir çok özelliğe kavuşan Messenger da Direct ile aynı kaderi paylaşacak mı sorusu şimdiden gündeme geldi.

Şirketin mesajlaşma uygulamalarıyla ilgili attığı bu geri adımın, Zuckerberg’in bir süre önce duyurduğu mesajlaşma altyapısıyla ilişkili olduğu konuşuluyor. Ocak ayından bu yana WhatsApp, Messenger ve Instagram uygulamaları arasında çapraz mesajlaşma üzerinde çalışan şirketin, bu alt yapıyı hayata geçirmek için Direct uygulamasını devre dışı bırakmış olabileceği yorumları yapılıyor.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı