Sosyal MedyaTeknoloji

Instagram’dan dizi izlemeye hazır mısınız?

Instagramda yeni dönem başlıyor. Son yıllarda oldukça ön plana çıkan ve diğer sosyal medyalar içinde etkinliği giderek artan Instagram’da dizi dönemi başlıyor.

Instagram,  15 saniyelik, 28 bölüm bölüm halinde dizi yayınlamaya hazırlanıyor.
Snapchat’in senaryolu yayınlara yer vermeye yönelik hamlesi beklenen karşılığı bulmadı. Buna rağmen Instagram’ın aynı fikre bir şans daha vermek istediği haber  eriliyor. Platform,  Anthony Wilcox tarafından yönetilen Shield 5 adlı ilk orijinal video dizisini yayınlama kararı aldı.

 

Sözkonusu başlayacak olan dizide, koruma görevi yapan ve kendisine bir elmas soygununa karıştığı gerekçesiyle komplo kurulan kaçak bir sürücünün öyküsü anlatılıyor. Instagram’ın sunduğu 15 saniyelik video formatı yüzünden diziyi bir defada izlenemeyecek. İlk bölümü 2 Şubat’ta yayınlanan dizi bütün bir aya yayılacak biçimde 28 bölümden oluşacak. Toplamda 7 dakikalık bir uzunluğa sahip olacak olan diziler oldukça sürükleyici olacak.

Instagram’ın dizi hamlesiyle kullanıcılarını platformunda daha çok tutmaya çalıştığı bildiriliyor. Instagram’ın dizi projesinin kullanıcılar nezdinde ne denli ilgi görüp görmeyeceği meçhul. Zira 15 saniyelik bölümlerin kullanıcılara hitap etme konusunda sorun yaşanacağı tahmin ediliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu