Sosyal Medya

Instagram’dan yepyeni bir özellik… Instagram Anket

Instagram anket özelliği ile sosyal medyada fark oluşturmaya çalışıyor. Instagram üzerinden artık anket yapılabilecek. Peki nasıl? Instagram anket özelliği ile ne gibi hizmetler sunuyor? İşte Instagramın son bomba güncellemesi Anket özelliğinin hangi cihazlara geldiği bilgisi ve nasıl kullanılacağının bilgileri..

Sosyal medya deyince özellikle ünlülerin vazgeçilmezi kuşkusuz Instagram. Bu gücünün farkında olan Instagram hikayeler kısmına yeni bir anket çıkartması ile güncelleme gerçekleştirdi. Buna göre; herhangi bir soru sorup, seçenekleri siz belirleyebiliyor ve anket çalışması başlatabiliyorsunuz. Basit bir anket düzeneğine sahip olan Instagram böylece Facebook’a bir adım daha benzedi. Instagramdaki anket çıkartması da diğer çıkartmalara benziyor.

Instagram anket nasıl oluşturulur?

Hikayenizdeki görüntüye, anket çıkartmasını sürükleyip bırakınca sizlere otomatik olarak soru ve seçimleri özelleştirme seçeneği sunuluyor. Bu özellik sayesinde insanlar ilk defa direkt mesajlaşma dışında Instagram Hikayeler üzerinden başkalarıyla direkt olarak temasa geçebilecek. Instagram bu özelliği ile insanların arkadaş ve takipçileriyle iletişime geçmesini daha da kolaylaştırmayı amaçlıyor. Hikayenizi görüntüleyen insanlar oylamaya katılmak için sizin sunmuş olduğunuz bir seçeneğe tıklayarak oylamada bulunabilir. Böylece hikayeyi paylaşan kişi, hikayesini kimlerin görüntülediğini, toplam oy sayısını, kimlerin oy verdiklerini ve kimlerin seçimini hangi tercihten yana kullandığını detaylı bir şekilde görüntüleyebilir.

Hikayelerde çift seçenekli bir anket paylaşmak ve eş zamanlı olarak geri bildirim almak için; 

  1. Hikayeniz için bir fotoğraf ya da video çektikten sonra anket çıkartmasını seçin ve istediğiniz yere yerleştirin; kendi sorunuzu yazabilir ve hatta anket seçeneklerini kişiselleştirebilirsiniz.
  2. Anketinizi paylaştıktan sonra arkadaş ve takipçileriniz hemen oy vermeye ve eşzamanlı sonuçlar görmeye başlayabilir. Birisi anketinize cevap verdiğinde, herhangi bir zamanda hangi cevabın önde olduğunu görebilecek.
  3. Kendi anket sonuçlarınızı görüntülemek için izleyiciler listesini yukarı çekerek açın. Yalnızca hangi seçeneğin kaç oy aldığını değil, kimin hangi seçeneğe oy verdiğini de görebileceksiniz.
  4. Bu yenilik, Instagram Hikayeler’indeki ilk interaktif özellik. Buna ek olarak, güncelleştirme ile Hikayeleri daha eğlenceli hale getirmek adına iki yeni gelişmiş özellik olarak, yazı ve fırçalar için bir renk seçici ile yazı ve çıkartmalar için bir hiza aracı da sunuluyor.

 

Hangi cihazlarda kullanılabilir?

Instagram’ın anket özelliği, kullanıma sunulan güncellemeler Apple App Store ve Google Play’den indirilebilen Instagram 16 ve üstündeki sürümüyle kullanılabiliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu