Sosyal MedyaTeknoloji

Instagram’ın yeni hamlesi çok sayıda kullanıcıyı üzecek

Son yılların popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın sahte takipçi veya beğeni getiren  uygulamalara karşı kapsamlı bir mücadele programını başlattığı bildiriliyor. Bu tarz programlara karşı etkin mücadelenin bugünden itibaren başlayacağı ve kullanıcılara uyarı mesajı gönderileceği haber veriliyor.  Ayrıca Instagram, bu tarz uygulamalarla kazanılan etkileşimleri de kaldıracak.

INSTAGRAM’DAN ETKİN MÜCADELE SİNYALİ

Facebook bünyesine aldığı Instagram’da suni bot’larla takipçi sayısını arttırma ve etkileşim meydana getirilmesine savaş açtı.

Instagram’ın bu yeni hamlesinin  kullanıcıların takipçi ve beğeni sayılarını düşüreceği ön görülüyor. Yapılan duyuruya göre Instagram’da üçüncü parti uygulamaları kullanarak sahte takipçi, beğeni ve yorum alan kullanıcıların üyeliği iptal edilecek.

Aylık aktif kullanıcısı dünya genelinde toplam 1 milyarı, Türkiye’de ise 37 milyonu aşan Instagram’dan yapılan açıklamada, “Son zamanlarda, hesapların izleyicilerini yapay olarak büyütmek için üçüncü taraf uygulamaları kullandıklarını gördük. İnsanlar Instagram’a her gün, gerçek etkileşimler ve gerçek deneyimler yaşamak için geliyor” denildi.

Platformdaki etkileşim ve deneyimlerin, asılsız etkinlikler tarafından bozulmadığından emin olmanın Instagram’ın sorumluluğu olduğu belirtilen açıklamada, özgün olmayan beğeni, takip ve yorumlar üreten üçüncü taraf uygulamaların şirketin topluluk kurallarını ve kullanım şartlarını ihlal ettiği belirtildi.

İŞTE INSTAGRAM’IN ATACAĞI ADIMLAR

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Bugünden başlayarak, popülerlik seviyelerini artırmak için üçüncü taraf uygulamalarını kullanan hesapların asılsız beğenilerini, takiplerini ve yorumlarını kaldırmaya başlayacağız. Bu hizmetleri kullanan hesapları tanımlamaya ve özgün olmayan etkinlikleri kaldırmaya yardımcı olmak için makine öğrenimi araçları oluşturduk.”

Instagram’daki sahte davranışları sınırlamak için bugünden itibaren şu adımlar atılacak:

– Sahte beğeni ve takipçi üreten üçüncü taraf uygulamaları kullandığı belirlenen hesaplar, uygulama üzerinden, kendilerine ait olmayan, beğenileri, yorumları ve diğer kullanıcılara verdikleri yorumların kaldırıldığını bildiren uygulama bir mesaj alacak.

– Üçüncü taraf uygulamalarıyla Instagram giriş bilgilerini bilmeden/fark etmeden paylaşanlara uygulama içi bir mesaj gönderilecek ve hesaplarına erişimlerini iptal etmek için şifrelerinin değiştirilmesi istenecek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu