Medya

İnternete RTÜK denetimi hazırlığına Mehmet Barlas’tan çok konuşulacak tepki

Başta Netflix olmak üzere Blu TV, Puhu TV gibi mecralara RTÜK denetimini öngören yasal hazırlığa her kesimden tepki gelmeye devam ediyor. Sabah’ın başyazarı Mehmet Barlas, RTÜK’ün internete sansür anlamına gelen yeni yönetmeliğini çok çarpıcı ifadelerle eleştirdi.

Sabah’ın başyazarı Mehmet Barlas, RTÜK’ün internete darbe vuran yeni yönetmeliğini eleştirmeye devam ediyor.

Barlas dünkü köşesinde konuyla ilgili şu ifadelere yer vermişti:

“Bu tür güzel haberler arasında RTÜK’e interneti denetleme yetkisi veren yönetmelik maddesine ilişkin haberler, gündeme taş gibi düşmedi mi? Bu kadar başarılı icraata damga vuran AK Parti iktidarı, gerçekten RTÜK’ün mesela Netflix’i veya YouTube’u sansürlemesinin de mimarı mı olacak? İstanbul Belediye Başkanı seçiminin şokunu icraatla ve milleti kucaklayarak aşmak varken, AK Parti kendisini sosyal medyadaki ‘Sansürcülük hortluyor’ içerikli gündeme teslim mi edecek?

“SONU HAYAL KIRIKLIĞI”

Mehmet Barlas bugünkü Sabah gazetesindeki köşesinde eleştirilerine bugün de devam etti. Barlas, RTÜK’ün söz konusu denetiminin “ancak Suudilere yakışacağını” belirterek, şöyle yazdı:

“2002’den beri tek başına iktidarda bulunan ve Türkiye’ye hayal edilmesi bile zor atılımları yaptıran AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en büyük düşmanları kraldan fazla kralcı olanlardır. 21’inci yüzyılın gelişmiş dünyasına yakışmayan davranışları savunanlar ya da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın deyişi ile ‘Halka tepeden bakanlar’, ancak Suudilere yakışacak bir dünya görüşünün gereklerini bizim toplumumuza uygun görürlerse, bu gidişin sonu hayal kırıklığı ile gelir. Özetle internete sahip olmak gelişmiş ve çağdaş olmaya yetmiyor. Önemli olan interneti özgürce kullanabilmektir.”

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu