Televizyon

İntihal suçlamalarının hedefi olan Nilgün Bodur Teke Tek’te kendini nasıl savundu?

Habrtürk TV’de yayınlanan Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke tek programının konuğu son günlerin tartışılan ismi Nilgün Bodur’du. Bodur,  son kitabı Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim’de 2. Dünya Savaşı yıllarında toplam akmplarında hayatını kaybeden Anne Frank’a ait ifadeyi kaynak göstermeden kullanması yoğun bir biçimde eleştiri almasına neden olmuştu.

‘İNTİHAL YAPTI’ SUÇLAMASINA NE CEVAP VERDİ?

Bodur’un “edebi bir eser ortaya çıkarmak için yazmadım” şeklindeki sözlerine Fatih Altaylı’nın “Belli. Ben de kitabı okudum fenalık geldi” yolundaki tepkisi dikkatlerden kaçmadı.

Nilgün Bodur, halen yazar değil yazan bir kişi olduğunu dile getirdiği programda “Ben yazanım, yazar olmayı ise çok isterim. Edebi eser ortaya çıkarmak için yazmadım. Bu kitaba kağıt israfı da dediler. ‘Ben kitap yazdım’ deyip depolarda duranlardır kağıt israfı.” şeklinde konuştu.

Nilgün Bodur, Anne Frank’in sözünü kaynak göstermeden kullanması konusunda ise “Anonim bir cümlenin intihal olduğunu bilerek yazmadım. Madem edebiyat yapmıyorum, bu madem bir sosyal medya güncesi o zaman neden bana edebi eser suçlaması geliyor ki?” ifadesini kullandı.

NİLGÜN BODUR: YAZAR DEĞİL YAZANIM

Nilgün Bodur, “Boşanma sonrası sosyal medyada dertleşiyordum. Hayat beni atarlı yaptı. Mizahı seviyorum. Bazen çok mutsuz hissediyorum intikam düşünüyorum bunu yazıyorum. Yazar olmayı çok isterim ama şu an yazanım. Edebiyat gibi bir inancım olmadı. Edebiyat yazıyorum diye bir iddiam olmadı. Bu kitaba kağıt israfı da dediler.” dedi.

Bodur şöyle konuştu: “Bu kitap mutluluğu artırıyor. Bu kitabı yazmak bana iyi geldi. Ben duygularımı masumane yazdığıma inanıyorum. Arkadaşlarımdan sessiz kalmalarını rica ettim, yayınevinden de açıklama yapılmasını istemedim. Bu kadar dert varken neden linç… Neden buna bu kadar tepki verildi. Ben cahil değilim, kitabı okuyana da cahil gibi davranıyorlar. Malum şeylerin anlatımı, bunları daha sempatik anlatıyorum. ” ifadesini kullandı.

Bodur, “Evde 3 kitap çıkacak kadar daha malzemem var. Yazmaya devam edeceğim. Allah ömür ve para versin gerekirse herkese dağıtırım. Herkes benim sözlerimi paylaşıyor. Bir daha deneme yazmak istemiyorum” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu