Teknoloji

İOS için Whatsapp’tan muhteşem 3 yeni özellik ile son günceleme

Artık İOS telefonu olanlar internet olmasa da Whatsapp’tan mesaj yollayabilecekler peki mesajlar karşı tarafa iletilecek mi? Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp kendini sürekli geliştirmeye devam ediyor. Whatsapp son güncelleme ile yepyeni 3 özelliği kullanıcıların hizmetine sundu. Daha önce Android telefonlar için gelen şimdi de İOS için uygulamaya eklenen ve Whatsapp’ın muhteşem olarak tanımlanan 3 yeni özelliği hangileri oldu Whatsapp’taki son yenilikler neler oldu? İşte Whatsapp’ın son güncelleme özellikleri ve önemi…

Whatsapp’ın beklenen 3 yeni özelliği nihayet IOS’ler için de geldi. Bu yeni özellikler sayesinde artık Whatsapp kullanmak çok daha keyifli ve kullanışlı hale gelecek…

1. İnternet olmasa da “Gönder” tuşu aktif… 

Whatsapp iOS sürüm güncellemesi ile artık aktif internet bağlantısı olmasa da “Gönder” butonu aktifleşti. Yani artık internet bağlantınız olmasa dahi Whatsapp ile mesaj yollayabileceksiniz. Ancak hemen sevinmeyin çünkü yolladığınız mesajlar internet yokken karşı tarafa iletilmeyecek. Yani bekleme konumunda kalacak. Mesajlar ancak internet bağlantısı tekrar aktif hale geldiğinde karşı tarafa iletilmiş olacak.

2. Depolamada yenilik… 

Whatsapp ios güncellemesi ile veri kullanım ekranı sayesinde telefonun depolama alanı daha elverişli bir şekilde kullanılabilecek. Nasıl mı? Örneğin bir sohbette istediğiniz mesaj tiplerini ayarlardan temizleyebileceksiniz.

3. Video-fotoğraf paylaşım sayısında artış…

Whatsapp’taki 3. yenilik ile dosya paylaşım sayısında artış oldu. Daha önce ios kullanıcıları mesajlarında tek seferde 10 fotoğraf gönderebiliyorlardı. Son güncellemeyle artık tek seferde 30 fotoğraf veya video gönderilebilinecek.

 

Başa dön tuşu