Teknoloji

iOS için Youtube’ın son güncellemesi parmak ısırtıyor, ileri geri alma tuşu nasıl kullanılır?

Türkiye ve dünyada en çok sevilen ve kullanılan video paylaşım sitesi Youtube kendini sürekli yenileştirmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Son gelen güncellemeler kullanıcıları mutlu edecek cinsten. IOS için gelen son mobil güncellemede neler var? Youtube’ın son güncellemesi eklenen özelliği nasıl kullanılır?

YouTube’un mobil uygulaması yeni özellikler ile güncellenerek kullanıcıların beğenisine sunuldu. YouTube, iOS platformuna gelen son yeni özellikler ile güncelleyerek bekleneni yine sundu. Daha önce telefondan, TV, PlayStation 4 veya Xbox One’a YouTube üzerinden video aktaranlar, bu güncellemeden önce bir sonraki veya önceki videoya geçme, durdurma ve ses kontrollerini telefon üzerinden kullanmayan kullanıcıların bu derdi sona erdi.

YouTube sürüm 12.04 ile bu artık mümkün. YouTube kontrolleri odaklı güncelleme ile ayrıca Apple Watch üzerinden de kontrollere erişmek mümkün hale getirildi. Shift Delete adlı ünlü teknoloji sitesinde yer alan habere göre; YouTube, Çarşamba günü yayınladığı güncelleme ile iOS ve Android kullanıcıları için videoları 10 saniye geri veya ileri alabilmelerine imkan sağlayan bir özellik ekledi. Bu özelliği kullanmak istiyorsanız, telefonunuzun sol veya sağ tarafına iki kez hafifçe dokunmanız yeterli. Böylelikle izlediğiniz videoyu rahatlıkla 10 saniye geriye veya ileriye alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

YouTube’un yeni özelliğine sahip olmak istiyorsanız, yeni güncellemeyi PlayStore veya App Store üzerinden yükleyebilirsiniz. Yalnız bu noktada  YouTube uygulaması ile Chromecast cihazları, akıllı TV’ler, oyun konsolları veya diğer cihazlara yayın yaparken videoları kilit ekranından kontrol etmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Başa dön tuşu