Teknoloji

iPhone 8 son konsepti You Tube’da tanıtıldı

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8’in son konsepti youtube’da yayınlandı. iPhone 8 son konsept çalışmalarında öne çıkan detaylar neler oldu? iPhone 8 yeni konseptinde en göze çarpan değişiklik genelde çerçevesiz ekrana sahip olması.

İlk izlenimlere göre; iPhone 8’de tasarımında çok fazla değişikliğe gidilmediği görülüyor. Yeni konsept tasarımında ekranı birden fazla ekrana bölebilen yapı ve home tuşunun ekran içerisine gömülmüş olması dikkat çekiyor.

Arka tarafı iPhone 7 Plus ile aynı görünen cihazın ön kısmı tamamen çerçevesiz bir ekran olarak karşımızda yer alıyor.

Ekranın hemen altında daha önce MacBook Pro’da görülen TouchBar benzeri bir alan yer alıyor. Kullanımın kolaşlaştırılmasını hedefleen bu küçük bölüm, uygulamalara göre farklı işlevler kazanıyor.

Ekran içine gömülü home tuşu

iPhone 8’de ön kısmın tamamen ekran olacağı ve home tuşu olmayacak deniyordu ancak yayınlanan videoda  home tuşu yerini koruyor ve fakat dinamik yapıdaki tuş sayesinde ekrandaki görüntünün devamlılığı sağlanıyor.

Daha önce Kazakistanlı tasarımcı İskender Utebaev tarafından tasarlanan iPhone 8 konsepti de bu örneklerden biriydi ve beğeni kazanan konseptin ardından şimdi de Thadeu Brandao tarafından yapılan yeni tasarım beklenenin de ötesinde bir umut vaadediyor.

YouTube üzerinden yayımlanan videoda iPhone 8’in alt kısmında da fiziksel olmayan yeni tuşlar yerleştirildiği görülüyor.

Başa dön tuşu