Gündem

Işıl Açıkkar’ın zor anları… Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorduğu sorular olay oldu

TRT haber spikeri Işıl Açıkkar dün akşam TRT 1 ekranlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuk edildiği programa sorduğu sorularla adeta damga vurdu.  Canlı yayınlanan programda Işıl Açıkkar’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sorduğu soru krize neden oldu.

IŞIL AÇIKKAR’IN ZOR ANLARI

Işıl Açıkkar sorularıyla bir anda Türkiye’nin gündeminde oturdu. Daha çok bültenleri sunarken izleyicinin karşısına çıkan haber spikeri, sosyal medya  Twitter’da da Trend Topic (TT) oldu. Dün akşam TRT 1 ekranlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuk olduğu programın moderatörlerinden biri olan Işıl Açıkkar, canlı yayında sorduğu soru ile kriz çıkardı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı sosyal medya ve TV ortak yayınında Ahmet Hakan, Salih Nayman ve TRT 1 spikeri Işıl Açıkkar’ın sorularını yanıtladı. Canlı yayınlanan programa ise Erdoğan’a sorulan bir soru damga vurdu.

Erdoğan’ın açıklamaları kadar TRT 1 kanalının ana haber sunucusu Işıl Açıkkar’ın hali programa damga vurdu. Işıl Açıkkar, performansıyla eleştiri oklarına hedef oldu.

Canlı yayın sırasında Binali Yıldırım’ın Saadet Partisi ile yaptığı görüşmeye değinen Işıl Açıkkar, bu noktadan hareketle şöyle bir soru yöneltti:

-“Milli Görüş Platformu başkanı -bir saniye şimdi ismini de yanlış söylemeyeyim- çok özür dileyerek efendim: Sayın Binali Yıldırım’a verilen oy düşmana atılmış füze gibi kıymetlidir’ dedi. Yanlışım varsa düzeltin lütfen beni.

Soruyu ’emin’ olmadan ve tereddütle soran Işıl Açıkkar, Erdoğan’ı da bu acemice tutumu ile yanılttı. Erdoğan söylenen lafı farklı anlayınca devreye Salih Nayman girdi.

Işıl Açıkkar da hemen ‘Hah! Ben yanlış anlaşıldı. Binali Yıldırım’a verilen oy düşmana atılmış füze gibi kıymetlidir’ gibi bir cümle..” diyerek durumu kurtarmaya çalıştı. O anlarda Işıl Açıkkar’ın panik olmuş hali izleyenlere böyle yansıdı.

Yaşananlar bununla da sınırlı kalmadı. Işıkkar’ın “Millet İttifakı adayı İstanbul özelinde hükümetinizin pek çok politikasını eleştiriyor, eleştirmeye devam ediyor. İnsanlara umut aşılıyor, kucaklayıcı vaatlerinde bulunuyor vesaire… Haliyle kamuoyu da bundan çok etkileniyor. Şimdi efendim beni mazur görün. Siz bu ülkenin Cumhurbaşkanısınız. Sizin diliniz keskin mi efendim? Siz sert mizaçlı biri misiniz? Sizi babacan, oldukça duygusal, insan odaklı biri olarak tanıdık halk sizi böyle sevdi. İşte bu noktadan sonra artık kucaklayıcı daha yumuşak bir dile mi ihtiyaç var?” şeklindeki sorusu da başka bir sıkıntıyı beraberinde getirdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bu soruya tepki göstererek “Bana bunu niye sorduğunu anlamadım” şeklinde tepki vermesi dikkatlerden kaçmadı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu